Otomotiv
Giriş Tarihi : 27-09-2019 15:53   Güncelleme : 30-09-2019 16:50

Ferrari F8 Spider’ı tanıttı

Lüks otomotiv üreticilerinden Ferrari, F8 Spider’ı tanıttı. Tarihteki en başarılı V8 motor ile donatılmış olan orta-arkadan motorlu yeni nesil üstü açılabilen spor otomobil F8 Spider, 1977 yılında 308 GTS ile başlayan üstü açık V8 motorlu spor otomobillerin özel ve prestijli çizgisinin son halkasını oluşturuyor.

Ferrari F8 Spider’ı tanıttı

Ferrari, yeni modeli F8 Spider’ı gün ışığına çıkardı. Ferrari 488 Spider’ın yerini alacak olan F8 Spider, 2016, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında üst üste 4 kez “Engine of the Year” ödülü ve Son 20 Yılın En İyi Motoru ödülüne layık görülen 3902 cc hacmindeki turbo beslemeli 720 HP’lik motorla donatıldı. F8 Spider; 488 Spider’a göre 20 kg daha hafif olmasının yanında 488 Spider’a göre 50 HP daha fazla güç üreten motoruyla sadece daha etkin bir aerodinamiğe sahip olmakla kalmıyor. Model aynı zamanda yanal kayma kontrol sisteminin yeni 6.1 versiyonuyla yollara çıktı.

GÖRKEMLİ DIŞ TASARIM

Ferrari Styling Center, yeni F8 Spider modelini tasarlarken F8 Tributo’nun karakteristik tasarım çizgisine sadık kalarak onu daha da geliştirmeye odaklandı. Tasarımcılar bunu yaparken efsanevi Ferrari V8 motorunun üstün performansını yansıtan, ama aynı zamanda tarihteki efsanevi orta-arkadan motorlu Ferrari modellerine gönderme yapan bir tasarıma hayat verdi. Sonuç olarak ortaya son derece özgün ve aerodinamik açıdan güçlü bir otomobil çıktı. Ön bölüme markanın karakteristik S-Duct mimarisi damgasını vururken bazı detaylar aerodinamik açıdan daha da iyileştirildi. Daha kompakt boyutlu yatay LED farlar buna iyi bir örnek olurken aynı zamanda arka spoyler de baştan aşağı yeniden tasarlandı. Daha büyük olan spoyler, stop lambalarının etrafını sarıyor ve görsel olarak da otomobilin ağırlık merkezini düşürüyor. İki adet yuvarlak stop lambası tasarımı görsel olarak 308 GTB gibi ilk sekiz silindirli modellere gönderme yapıyor.

UZATILMIŞ GARANTİ!

Ferrari’nin yedi yıllık uzatılmış garanti programıyla taçlanan benzersiz müşteri hizmetleri odaklı yaklaşımı, F8 Spider için de sunuluyor. Otomobilin ömrünün ilk yedi yılında yapılan tüm düzenli bakımı kapsayan garanti programı, ikinci el alımları da kapsıyor.