Kara
Giriş Tarihi : 27-09-2019 17:26   Güncelleme : 03-10-2019 10:37

Biletall hızla büyüyor

Global olarak en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği programlardan olan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan Deloitte Technology Fast 500 EMEA listesi açıklandı. Biletall, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın en hızlı büyüyen ilk 500 şirketi arasında yer aldı.

Biletall hızla büyüyor

Dünyaca ünlü denetim şirketi Deloitte, "Technology Fast 500 EMEA" listesini açıkladı. Teknoloji dünyasının yıldızlarını bir araya getiren programda Biletall, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 290'ıncı sırada, Türkiye’de ise 11'inci sırada  yer aldı. EURO kuru üzerinden büyüme oranlarının hesaplandığı 2018 programında Türkiye sadece 24 şirket ile yer alırken İngiltere 118, Hollanda 82, İsveç 49,  Almanya 45, Belçika 35, Portekiz 32,  İrlanda 26, İsrail 23 Polonya ise 17 şirket ile yer aldı.

YATIRIMCILARIN TAKİBİNDE

Ulusal ve uluslararası düzeyde şirketleri satış rakamları başta olmak üzere, bir çok farklı yönden değerlendiren "Deloitte Technology Fast  500 EMEA" listesine giren ve geçtiğimiz yıllarda Anadolu’nun ilk  teknoloji yatırımını da alan Biletall, kurulduğu günden bu yana yüksek büyüme oranları ile yerli ve yabancı yatırımcıların yakın takibinde. Bu yıl 50 kişilik kadrosu ile 500 milyon TL ciro hedefi bulunan şirket, başarı hikayesi ile girişimcilere örnek olacak nitelikte. Biletall geliştirdiği teknolojiler ile sağladığı katma değer sayesinde  1 çalışan ile 10 milyon TL ciro elde ederek de rekorlara imza atıyor.

ANADOLU’NUN UĞURU

2006 yılında Tubitak projesiyle internetten şehirlerarası otobüs bileti satış amacıyla kurulan şirket şimdilerde 200 otobüs firması, 500 yerli ve yabancı havayolu şirketi, feribot ile tren biletlerini tek potada buluşturarak seyahat biletleri konusunda vatandaşa büyük kolaylıklar sağlıyor. Anadolu’nun uğruna inandıklarını dile getiren Biletall Ceo’su Yaşar Çelik, başarılarına bir yenisini daha eklediklerinin altını çizdi. Çelik,“Bu derece önemli bir kurumun açıklamış olduğu listede şirket olarak ilk 500 içinde yer almaktan gurur duyuyoruz. Biletall olarak sınırları aşarak artık sadece Türkiye’nin değil, bölgemizin en hızlı büyüyen şirketleri arasında yer alarak yaptığımız işlerin değerini bir kez daha ortaya koyuyor. İnanıyorum ki Türk şirketlerinin sayısı bu listede artarak devam edecek. Teknoloji, kendi kendini besleyen ve geliştiren, geliştirdikçe de ticaret hacmini artırıp tekrar teknolojiye yatırım yapmayı sağlayan bir sistem. Bu yüzden bu alanı yakından takip etmek gerekiyor. Kullanıcılara en iyi hizmeti vermek için Ar –Ge faaliyetlerimiz ile birlikte sürekli kendimizi yeniliyoruz” dedi.