Lojistik
Giriş Tarihi : 30-09-2019 18:12   Güncelleme : 14-10-2019 10:21

Has ile Goodyear işbirliği yaptı

1980 yılında kurulan ve nakliye sektöründe İç Anadolu ve Marmara bölgesinde en saygın araç filolarından birine sahip Has Ceran Lojistik, Goodyear’ın ısıya dayanıklı ve yakıt tasarrufu sağlayan ticari lastik serisi olan Kmax Extreme’i tercih etti.

Has ile Goodyear işbirliği yaptı

30 araçlık TIR filosu ile, yurt içi uzun mesafe hizmet veren Has Ceran Lojistik, Şubat ayında Goodyear’ın 315/80R22,5 ebadındaki, yeni desene sahip lastiklerini deneyimledi. Firma, Goodyear’ın 315/80R22,5 Kmax S Extreme ve Kmax D Extreme lastik serisinin, güvenlik ve yol tutuş gibi temel özelliklerinden taviz vermeden pazardaki benzer ürünlere göre ortalamada 1.5lt/100 km yakıt tasarrufu yaptığını ölçümledi.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Has Ceran Lojistik Genel Müdürü Abdurrahman Ceran; “Goodyear, hem ürün kalitesi ve performansı hem de satış sonrası hizmeti ile bizim için önemli bir iş ortağı haline geldi. Goodyear’ın bize verdiği destek ile önümüzdeki dönemde iş birliğimiz daha da pekişecek. Goodyear markalı lastikleri tercih etmemizin en önemli nedenlerinden biri ürünlerin çalışma koşullarımıza uygun yapı ve dayanıklılığa sahip olması, ayrıca yakıt tasarrufu performansı olarak da ihtiyaçlarımızı yüksek verimli olarak karşılaması” dedi.

YAKITTA TASARRUF

Goodyear Türkiye Satış Direktörü Şaban Güngör de konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Akaryakıt bir filonun en büyük gideri. Biz Goodyear olarak kendimizi lastik üreticisi olarak değil mobilite çözümleri sağlayıcısı olarak görüp, filoların en büyük sorunu olan akaryakıt giderlerini düşürmeye odaklanıyoruz. Bu kapsamda ilk olarak akaryakıt tasarrufunu hedefleyen yeni ürünlerimizi pazara sunduk. Has Ceran Nakliyat’ta 100 kilometrede 1,5 litrelik tasarruf ettik. Lastiklerimize ek olarak pazara Proactive Solutions dediğimiz benzersiz teknolojiler ve çözümleri sunduk. Avrupa’da Proactive Solutions kullanan filolarda akaryakıt tüketiminde yüzde 1,2’ye varan bir tasarrufu yakalandı. Şimdi de bu teknolojileri Türkiye’de hayata geçirip, firmalarımıza katma değer yaratacağız.”