Otomotiv
Giriş Tarihi : 14-10-2019 12:29   Güncelleme : 14-10-2019 12:29

Geleceğin otobüsü

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Temsa tarafından Adana'da üretilen MD9 ElectriCITY otobüsün test sürüşünü yaptı. Bakan Dönmez, "Daha temiz bir çevre için elektrikli araçların yaygınlaştırılması için bakanlık olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz" dedi.

Geleceğin otobüsü

Temsa CEO’su Aslan Uzun, Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp ve Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan ile birlikte Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'i karşıladı. Elektrikli araç hakkında detaylı bilgi alan Bakan Dönmez, kaptan koltuğuna geçerek MD9 ElectriCİTY otobüsü bir süre kullandı. Araçla ilgili beğenilerini ifade eden Bakan Fatih Dönmez, toplu ulaşımda çevreci araçların önemine dikkat çekti.

GURUR VE MUTLULUK

Temsa CEO’su Aslan Uzun, “Elektrikli ürün gamımız içerisinde yer alan MD9 ElectriCITY aracımızın gördüğü yoğun ilgi bizleri çok gururlandırdı. Bakanımız Fatih Dönmez’in de aracımızı bir süre test etmesi ve beğenilerini ifade etmesi bizi gerçekten çok mutlu etti. Biz MD9 ElectriCITY aracımızla hem yurtiçinde hem de yurtdışında önemli başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Bu araç çok kısa süre içerisinde Avrupa yollarına çıkacak. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle Avrupa kentiçi ulaşımında elektrikli otobüslere yönelik çok ciddi bir yönelim var. 2020’de önemli teslimatlara imza atacağız” dedi.