Treyler
Giriş Tarihi : 14-10-2019 16:05   Güncelleme : 14-10-2019 16:05

Tırsan, araçlarını Nufam da tanıttı

Türkiye'nin önde gelen treyler üreticisi Tırsan, Almanya’nın Karlsruhe şehrinde düzenlenen Nufam 2019 fuarına katılarak 3 yeni aracının tanıtını yaptı. Fuar esnasında ziyaretçiler, Tırsan’ın lansman araçlarına büyük ilgi gösterdi.

Tırsan, araçlarını Nufam da tanıttı

İnovatif araçlarıyla emniyet kategorisinde Treyler İnovasyon 2017 ve  şasi kategorisinde Treyler İnovasyon 2019 ödüllerini alan Tırsan, segmentinin en hafif damperli silo aracı K.SSK 60 ADR, inşaat sektörü için geliştirdiği 2 dingilli çelik damper K.SKS B ve tarım makineleri taşımacılığında en iyi yük dağılımı ve maksimum manevra kabiliyeti sunan yeni Low-Loader ürünü K.SLL B 2 ile fuarda yerini aldı.

BENZERSİZ TASARIM

İnşaat için geliştirilen çelik damper Kässbohrer K.SKS B, 9 ton taşıma kapasiteli çift dingili sayesinde geleneksel 2 dingilli damperlerden 1 ton daha fazla taşıma kapasitesine sahip. Aracın taşıma kapasitesi ise 26 ton. Bu özellik, faydalı yükün king-pin bölgesine dağıtılmasından kaynaklanmakta ve bu sayede dingillerin kullanım ömrünü de uzatmaktadır. Ayrıca üstyapı ve şasi entegrasyonu, araç stabilitesini artırarak titreşimi ve gürültüyü önleyen şasi ve gövde sabitleme yapısıyla daha da geliştirildi. Bu entegre yapı, damper mili ve hidrolik silindir bağlantılarındaki ters hareketleri azaltırken, aynı zamanda seyir sırasında ortaya çıkabilecek kaynak bölgelerindeki yanal kuvvetleri önleyerek aracın ömrünü uzatmakta ve kullanım güvenliği sağlamaktadır.

TARIMDA GÜVENLİ TAŞIMA

2 dingilli uzayabilir Low-bed Kässbohrer K.SLL B 2, güçlü şasisi ve sağlam yapısı sayesinde yüksek tekerlekli tarım makinelerinin veya paletlerin güvenli taşınması için özel olarak tasarlandı. 6.600 mm havuz uzunluğu ve 18 ton king-pin kapasitesiyle K.SLL B 2, her türlü tarım makinesi için ideal taşıma imkanı sunmaktadır. Sadece 100 mm yerden yükseklik ve 400 mm platform yüksekliğine sahip K.SLL B 2, uzun ve ağır tarım makinelerinin yüksek tekerlek veya paletlerle taşınmasını sağlamaktadır. Arka bogi ile aracın merkez kirişi arasındaki pim bağlantılı bogi tasarımı, kullanıcıların yükleme sırasında sehimi yönetmelerine izin vermektedir. Böylece daha güvenli yükleme ve king pini ile akslar arasında optimum yük dağılımı sağlamaktadır. Ek olarak, hidrolik ayarlanabilir deveboynu, optimum yük dağılımı için bir diğer önemli özelliktir.

EN HAFİF DAMPERLİ SİLO

Tırsan, Nufam 2019’da ECTA/DOW regülasyonları ile ADR mevzuatına tam uyumlu ve tüm güvenlik testlerini başarıyla tamamlayan, segmentinin en hafif damperli silo aracı K.SSK 60 ADR’yi müşterileriyle ilk kez buluşturdu. Tehlikeli madde taşımacılığı sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılayan K.SSK ADR, taşınacak malzemenin yoğunluğuna ve özelliğine göre 40 m3’ten 60 m3’e kadar değişik hacimlerde ve donanımlarda sunulmaktadır. Tırsan’ın mühendislik gücü ve geliştirme kabiliyeti sayesinde, K.SSK 60 ADR, temel özelliklerden ödün vermeden maksimum yük taşıma kapasitesi sağlamaktadır. K.SSK 60 ADR, tüm hava teçhizatı, doldurma ve boşaltma hatları dahil olmak üzere Avrupa’daki en hafif standart ve ADR 60 m3 damperli silosu konumundadır.