Otomotiv
Giriş Tarihi : 26-10-2019 15:31   Güncelleme : 26-10-2019 15:31

Star yenilendi

Otomotiv üreticilerinden Karsan, 8 metre uzunluğundaki yolcu otobüsü Star ile Star Okul Otobüsü’nü yeniledi. Star serisi; yeni burunlu parlak siyah ön tamponu, çarpıcı yeni arka tasarımı ve tamamı LED arka ışık grubuyla dikkat çekiyor.

Star yenilendi

Karsan, ürün yelpazesini yenileyerek güncellemeyi sürdürüyor. Firma, sektörde beğeni toplayan yolcu otobüsü Star ile Star Okul Otobüsü’nü yeniledi. Hem iç hem de dış tasarımıyla yeni özellikler kazanan araçlar, dikkatleri üzerine topladı. Kabin içerisinde Alman Taşımacılar Birliği (VDV) standartlarına uyumlu hale gelen yenilenmiş ön konsol, 5 inçlik dijital gösterge ekranı, daha ferah sürücü kokpit alanı ve ergonomikliği arttırılmış buton konumlandırması kullanımı daha keyifli hale getiriyor. Çapı büyüyen ve şık formlu yeni direksiyon tasarımı ise konfor artırıcı diğer bir yenilik olarak ön plana çıktı.

TAŞIMACILIĞIN STAR’I

Yenilenen Star'lar; üstün bagaj hacmi ve konforlu iç yapısıyla göz dolduruyor. Monokok örme şasi altyapılı Star, rahat ve yormayan 31 adet yolcu koltuğu, her iki taraftan erişilebilir bagaj bölümü, engelli asansörü, sürüş rahatlığı ve konfor sağlayan havalı süspansiyonuyla rakiplerinin önüne geçti. Karsan Star, 137 kW güç ve 680 Nm tork üreten üstün motoru, 6 ileri otomatik vites seçeneği ve düşük yakıt tüketimiyle taşımacılara yüksek performans ve maliyet avantajı sağladı.

GÜVENLİ DONANIM

Star Okul Otobüsü'nde teknolojik donanım ve güvenlik sistemleriyle öğrencilere konforlu seyahat imkanı sunuldu. 33 kişilik yolcu kapasiteli araçta; kemer takma kontrollü koltuk sensörüyle öğrenci unutmayı engelleme, alkolmetre ile güvenli araç çalıştırma, acil çıkış kapısı, iki taraftan da erişilebilir kesintisiz bagaj bölümü ve engelli asansörü fark yarattı. Star Okul Otobüsü’nün 137 kW güç ve 680 Nm tork üreten dizel motoru ise üstün tırmanma ve manevra kabiliyeti sunarken, 6 ileri manuel veya otomatik vites seçeneği, geniş görüş açısı ve havalı süspansiyon (ECAS) özellikleri sürüş kalitesini daha da artırdı. Yenilenen otobüs, düşük yakıt tüketimi ve bakım maliyetleriyle, işletmelerin kazancını artıran birinci sınıf iş ortağı olma özelliklerini de taşıyor.