Lojistik
Giriş Tarihi : 29-10-2019 12:48   Güncelleme : 04-11-2019 18:09

Sırbistan'da DKV farkı

Avrupa'da nakliye sektörüne yönelik nakitsiz yol yardım hizmeti alanında faaliyet gösteren DKV Euro Service, Sırbistan’da müşterilerine kolaylık sağlayan farkını ortaya koydu. DKV, Sırbistan'da otoban ücretini postpay, yani sonradan ödeme yönteminde faturalandıracağını açıkladı.

Sırbistan'da DKV farkı

DKV Euro Service, Sırbistan’daki TIR otoban ücretini postpay, yani sonradan ödeme yönteminde faturalandıran ilk yakıt ve servis kartı sunucusu olarak tarihe geçti. Böylece sürücüler artık hız şeridini kullanabilecek ve durup, araçtan inmek zorunda kalmayacak. Faturalandırma ise sonradan elektronik olarak gerçekleşecek. Sürücüler otoban ücretlerini şimdiye kadar sürüşten önce ödemek zorundaydı.

AYDA BİR FATURA

Konuiya ilişkin bir açıklama yapan DKV Euro Service Türkiye Satış Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, "Sonradan ödemeli otoban kutusu, kullanıcıya doğrudan Sırbistan’a girerken sınır geçişinde verilecek. Bunun için kullanıcının sadece DKV Card ve araç ruhsatını göstermesi yeterli olacak. Bunun üzerine, doğrudan orada müşteriye özel olarak yapılandırılan OBU’yu alacak. O andan itibaren müşterinin Sırbistan’daki tüm otoban işlemleri bu kutu üzerinden ücretlendirilecek ve DKV üzerinden ayda bir kez faturalandırılacak" dedi.

KESİNTİSİZ YOL

DKV Euro Service Türkiye Satış Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, açıklamasına şöyle devam etti: "Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya veya Macaristan’dan Orta ve Kuzey Avrupa’ya veya Rusya’dan Güney Avrupa’ya giden uluslararası taşımacıların geçiş yaptığı Sırbistan, lojistik açıdan önemli bir transit geçiş ülkesi olmasıyla dikkat çekiyor. Sırbistan otoyollarının da sonradan ödeme yönteminde hizmete sunulmasıyla, DKV müşterilerimiz Türkiye’den yola çıkıp Bulgaristan gümrük ödemeleri ve Hırvat otobanları dâhil olmak üzere, örneğin Hollanda’ya kadar hiç kesintisiz 2 bin 700 kilometre yol yapabilecekler."