Lojistik
Giriş Tarihi : 09-11-2019 14:26   Güncelleme : 18-11-2019 09:43

Mercedes'i Hödlmayr taşıyacak

Araç lojistiği alanında uzmanlaşan Hödlmayr Nakliyat, Mercedes-Benz Türk ile işbirliği anlaşması yaptı. Firma, anlaşma çerçevesinde markanın Aksaray'da bulunan fabrikasından çekicileri Avrupa ülkelerine sevk edecek.

Mercedes'i Hödlmayr taşıyacak

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Hödlmayr Nakliyat Genel Müdürü Hande Çarıkcı, "Hödlmayr şirketinin Türkiye iştiraki olarak bu süreçte Aksaray'dan Trieste'ye nakliyatı organize ediyoruz. Kardeş şirketimiz Hödlmayr High & Heavy ise Trieste'den ilgili nihai hedef noktasına teslimatı yapacak" dedi.

ÇEKİCİ ÜSTÜNDE ÇEKİCİ

Araçlar, sürülerek nakil edilmediklerinden dolayı, sıfır kilometre ile alıcıya ulaştırılıyor. Bunun müşteriye katma değer sağladığının altını çizen Çarıkcı, şöyle devam etti: "Çekicilerin, çekici üstünde taşınması yıllardır Hödlmayr Türkiye'nin standart uygulamasıdır. Bu kadar büyük adetli bir işte, bu sistem sayesinde çok daha hızlıyız. Zarar riskinin aza indirgenmesi ve CO2 emisyonu azaltımı da cabası. Bu bütünsel konseptin yanı sıra, elbette kullanılan ekipmanlar da tercih sebebi olan ek bir başarı faktörü oluşturuyor. High& Heavy çekicilerimiz, örnek olarak yeni Giga Space çekicilerinin nakliyesine uygun olduğu sertifikalandırılmış nadir araç türlerindendir."