Güncel Haber
Giriş Tarihi : 09-11-2019 16:17   Güncelleme : 18-11-2019 09:42

Roma'da Karsan ağırlığı

Otomotiv üreticilerinden Karsan ortağı Industria Italiana Autobus SpA (IIA) ile birlikte 227 adet Menarinibus Citymood otobüsü Roma Belediyesi’ne teslim etti. 10 ve 12 metrelik dizel ve CNG’li otobüslerin teslimleri toplamda 5 ay da tamamlandı.

Roma'da Karsan ağırlığı

Karsan CEO’su Okan Baş,teslimi gerçekleşen 227 adetlik Roma Belediyesi araçları dahil, 2019’da toplam 90 milyon Euro büyüklüğünde yeni Citymood siparişi aldıklarını ve yılı 500 adedin üzerinde Citymood üretimi ile kapatacaklarını açıkladı.

KESİNTİSİZ HİZMET

Türkiye’de yer alan fabrikasında çağın mobilite ihtiyaçlarına uygun ulaştırma çözümleri sunan Karsan, başta Avrupa olmak üzere ihracat faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Karsan CEO’su Okan Baş, “IIA ile işbirliğimizden bu yana gerçekleştirdiğimiz Citymood ihracatında yıl sonu itibarıyla bin adedi aşacağız. Roma Belediyesi’ne teslim ettiğimiz araçlarımız haftanın 7 günü 20’şer saat yüzde 99 servis edilebilirlik seviyesiyle tam performansla kesintisiz şekilde çalışıyorlar. Bu da Belediye’ye kârlılık anlamında büyük bir katma değer sağladığımızı gösteriyor” ifadesini kullandı.

KALİTELİ VE KONFORLU

Yılda yaklaşık 7,2 milyon ziyaretçiyi ağırlayan Roma’da, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde haftanın her günü çalışan 227 adet Menarinibus Citymood otobüslerin tüm bakım, onarım ve satış sonrası hizmetleri IIA tarafından sağlanıyor. Toplu taşımadaki erişim sorunlarını ortadan kaldıran Citymood’un 12.1 metre uzunluğundaki versiyonu 96 yolcu, 10.6 metre uzunluğundaki versiyonu ise 84 yolcu kapasitesi sunuyor. Tam faydalanılan kapasite ile motorin/gaz, bakım ve ilk alım maliyetlerini minimuma indiren Citymood; pratik rampası, tekerlekli sandalye bölgesi, tam alçak tabanlı yapısı ve bağımsız ön süspansiyonu gibi özelliklerle kent içinde yolculara kaliteli ulaşımlar sunuyor.