Güncel Haber
Giriş Tarihi : 09-11-2019 16:54   Güncelleme : 18-11-2019 09:42

Kasko da yüzde 8 artış

Trafiğin ve araç sayısının çok olduğu şehirlerde her an bir kazaya karışmak olası. Böyle bir durumda kasko, araç sahipleri için kurtarıcı oluyor. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Hizmet Sektörü Başkanı İsmail Purtuloğlu, 2019 yılının ilk 10 aylık verilerine göre kasko yaptırılan araç sayısında, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8'lik bir artış olduğunu söyledi.

Kasko da yüzde 8 artış

Kaza geliyorum demez. Özellikle de motorlu araçlar için. Hele de trafiği bol, araç sayısı yüksek bir şehirde yaşıyorsanız her an bir kazaya karışmanız olası. Karşı tarafın değil, araç sahibinin hasarını karşılamaya yönelik olan kasko, bu nedenle büyük önem taşıyor. Yaptırılması zorunlu olmayan kasko, tamamen araç sahibine bırakılıyor.

KASKO YAPTIRAN KÂRLI

Konuya ilişkin bir açıklama yapan ASKON Hizmet Sektörü Başkanı İsmail Purtuloğlu, "Kaskosu olmayan araçla kaza yaptığınızda, doğal afetten etkilendiğinde, örneğin dolu nedeniyle zarar gördüğünde veya su baskınında sele kapılıp gittiğinde tüm masraflar araç sahibinin cebinden çıkıyor. Bu nedenle özellikle bu tarz afet olaylarının sık yaşandığı bölgelerde yaşayanların, araç kullananların kasko yaptırması öneriliyor. Kasko sigortası seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunun haricinde baktığımızda da kasko yaptıran araç sahiplerinde yüzde 8 artış olduğunu görüyoruz. Vatandaşımız bu konuda bilinçli davranıyor" dedi.