Dernekler
Giriş Tarihi : 14-11-2019 12:54   Güncelleme : 14-11-2019 13:21

UND’de şok istifa!

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Çiçekli, istifa ettiğini açıkladı. Uzun yıllar bir çok görevde bulunan Çiçekli'nin istifası, sektörde şok etkisi yaptı. Çiçekli, istifa nedenini "Dernekte aidiyet duygusunun giderek azalması" olarak açıkladı.

UND’de şok istifa!

Ali Çiçekli'nin istifa etmesinin ardından Ulaşım Gazetesi ekibi olarak kendisine ulaştık ve konuyla ilgili açıklamasını aynen yayımlıyoruz:

SORUN VAR, ÇÖZÜM YOK

Bu ani istifanızın nedenini açıklar mısınız?
"Bu istifa kararım ani değildir. Uzunca bir dönemdir UND’nin yeterli etkinlikte olmadığını düşünüyor ve bunu zaman zaman sayın Başkan ve yönetimle paylaşıyordum. YİK Başkanı olarak bazı sektörel sorunları ve çözüm önerileri konusunda değerlendirmelerimizi paylaşıyordum. Ama maalesef sorunların çözümünde yeterli bir ilerleme sağlanamadığını gördük. UND üyelerinin hem sayısal olarak hem de aidiyet duygusunun giderek azaldığını gözlemledim. Bu tabii üzücü."

YÖNETİM EKSİK KALIYOR

UND Yönetiminin çalışmadığını mı söylemek istiyorsunuz?
"Hayır. Sayın Başkan ve YKÜ kendilerince bir çaba harcıyorlar. Onlara teşekkür ederiz. Ancak yönetim anlayışının sektörü kucaklama ve çözüm üretme konusunda eksik kaldığını düşünüyorum."

Çetin Nuhoğlu Derneği kötü mü yönetiyor?
"Hayır bunu demiyorum. Ayrıca sektör derneğinin başkanını dışarıda tartışmam ve tartıştırmam. Ancak sayın Başkanın yönetim tarzını ve anlayışını paylaşmadığımı belirtmek isterim. Başkanımıza bugüne kadarki hizmetleri için teşekkür ederim. Kendisi en son genel kurulda ve bazı platformlarda yeniden aday olmayacağını açıklamıştı. Ama genel kurula daha zaman var. Eminim ki sektör kendi içerisinden kendine yakışır bir başkan ve yönetimi çıkarır. Bu dernek köklü bir geçmişe ve kültüre sahiptir."

BAŞKAN KUCAKLAYICI OLMALI

Siz aday mısınız?
"Benim yada bir başka nakliyeci meslektaşımın aday olmasından ziyade nasıl bir başkan ve nasıl bir yönetim modeli ile yönetim anlayışıyla UND’nin önderliğinde sektöre hak ettiği saygınlığı kazandırırız ona kafa yormak gerekir. Kişilerden çok yöntem ve sistem konusuna odaklanıp, kucaklayıcı ve kapsayıcı ama cesur ve çözüm odaklı bir yönetimi ortaya çıkarmak gerekir."