Güncel Haber
Giriş Tarihi : 02-12-2019 20:09   Güncelleme : 09-12-2019 09:46

Umudumuz 2020

Türkiye’de ticari araçlar konusunda en yaygın servis ağına sahip olan Anadolu Isuzu, yetkili servis ve satış bayileriyle Kıbrıs’ta bir araya geldi. 2019 yılının değerlendirildiği, 2020 hedeflerinin paylaşıldığı toplantıda konuşan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, “2020 toparlanma yılı olacak. Talepte artış bekliyoruz” dedi.

Umudumuz 2020

Ticari araçlar kategorisinde başarılı yapılanmasıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Anadolu Isuzu, yetkili servis ve satış bayi temsilcileri ile yeni yol haritasını belirledi. Adımızı Zirveye İzimizi Yollara Kazıyalım mottosuyla düzenlenen toplantıda 2019 yılı değerlendirildi, 2020 hedefleri belirlendi.

YÜZDE 20 PAZAR PAYI

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, 2019’un zor bir yıl olmasına rağmen ana kategorilerde pazar payını artırarak yılı kapatacaklarını açıkladı. Yılsonundaki kampanyalarla talebin hareketlendiğinin de altını çizen Arıkan, Anadolu Isuzu’nun söz konusu kampanyalardan en iyi sonucu alan ticari araç üreticisi olduğunu söyledi. Arıkan, “Yıl boyunca düşük seyreden servis girişleri de son çeyrekte artış trendi yakaladı. Ötelenen talepler, yeniden hareketlendi. Özellikle düşen faizlerin ve artmaya başlayan tüketici güveninin etkisiyle 2020’de yatırımların ve satın almaların artacağını öngörüyoruz. 2020’de bütçemizde yüzde 20’lik pazar büyümesi bekliyoruz” dedi.

İŞBİRLİĞİ GÜÇLENECEK

2020’de hem satılan hem de servise giren araç sayısını artırmaya odaklanacaklarını belirten Arıkan, şöyle devam etti: “Yedek parça havuzumuzu genişletiyoruz. Ödeme sistemlerinde sunduğumuz alternatiflere ve hedefi vuran kampanya desteklerine devam edeceğiz. Satış ve servis işbirliğini güçlendireceğiz. Servislere araç girişini artırmak en önemli hedefimiz. Ayrıca uzatılmış garanti satışlarımıza yönelik yeni çözümlerimiz olacak. 2020’de büyük bir potansiyel gördüğümüz bu alan da odak noktalarımızdan biri olacak.”