Lojistik
Giriş Tarihi : 02-12-2019 20:53   Güncelleme : 09-12-2019 09:45

Herşey gelecek için

DHL Freight ve DHL Global Forwarding; ÇEKÜL Vakfı 7 Ağaç Ormanlarının İstanbul Silivri Çayırdere’deki dikim sahasında 2 bin 500 fidanlık bir koru oluşturuyor. Proje kapsamında düzenlenen törende ilk fidan toprakla buluştu.

Herşey gelecek için

Lojistikle ilişkili tüm salınımları 2050 yılına kadar net olarak sıfıra indirmeyi hedefleyen DHL, bu iddialı hedefe yönelik çalışmalarıyla adından söz ettiriyor. Hem 2015 Paris İklim Konferansı’nda (COP 21) hem de Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi’nde ortaya konmuş olan, global ısınmanın 2°C’nin oldukça altında tutulması hedefine önemli katkı sağlamayı amaçlayan DHL, ÇEKÜL Vakfı 7 Ağaç Ormanlarının İstanbul Silivri Çayırdere’de bunulan dikim sahasında 2 bin 500 fidanlık bir koru oluşturmak için ilk adımı attı. Sembolik dikim etkinliği ile ilk çam fidanları toprakla buluştu.
 
HEDEF 1 MİLYON AĞAÇ

DHL Global Forwarding Türkiye CEO’su Ingo-Alexander Rahn fidan dikme töreninde şunları söyledi: “Yaşadığımız doğaya katkı sağlamak adına buradayız. Gezegenimizin geleceğine ilişkin çok sayıda tartışmanın yaşandığı bir dönemdeyiz. İklim değişikliği ile mücadele ve kaynaklarımızın verimli kullanılması artık dünya ülkelerinin en önemli hedefleri arasında. Ağaç hem küresel iklimin hem de başta su olmak üzere pek çok kaynağın koruyucusudur. Sağlıklı bir ağaç 500 litre su üretir ve ürettiği bu suyu geri havaya vererek bulut formasyonları, daha fazla yağmur ve daha iyi iklim koşulları oluşumuna yardımcı olur. Bu nedenle burada DHL Global Forwarding ve DHL Freight çalışanlarından oluşan çok sayıda gönüllü ile birlikte fidan dikmekten ve bu fidanların ağaca dönüşüp ekosistemimize sağlayacağı faydaları hayal etmekten dolayı çok mutluyum.”

GELECEK NESİLLERE MİRAS

DHL Freight Türkiye Genel Müdürü Murat Kavrar ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “DHL Global Forwarding ve DHL Freight olarak bugün burada 2 bin 500 adet fidanı toprakla buluşturmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. 20 yıl sonra insanların gölgesinde dinlenebileceği bir koru meydana gelecek. Gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünyayı miras bırakmak biz öncül nesillerin en önemli sorumluluğudur. DHL olarak yılda bir milyon ağaç dikme hedefimiz var. Bugün temellerini attığımız bu koru, söz konusu hedef açısından çok önemli bir adımdır.”