Lojistik
Giriş Tarihi : 13-12-2019 14:28   Güncelleme : 13-12-2019 14:28

İlaç taşımacılık sertifikasını aldı

Lojistik firmalarından Gefco Türkiye, karayoluyla ilaç taşımak için gerekli olan GDP sertifikasını aldı. Bu sertifikasyon, Gefco'nun kalite standartlarına olan bağlılığını ve müşterileri için harcadığı ekstra çabayı gösteriyor.

İlaç taşımacılık sertifikasını aldı

Multimodal tedarik zinciri çözümlerinde dünya lideri ve otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri olan Gefco Grubu, Türkiye dahil 9 ülkede ilaçların karayolu taşımacılığını yapabilmek için Bureau Veritas'tan İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP) uygunluk sertifikasını aldı. Bu sertifikasyonla birlikte Gefco'nun 15 ülkede GDP uygunluğuna sahip oldu. 3 yıl boyunca geçerli olan GDP sertifikasyonu, Gefco'nun Avrupa Komisyonu Kılavuzu'ndaki insan kullanımına uygun ilaçların İyi Dağıtım Uygulamaları hakkındaki yükümlülüklerini yerine getirdiğini gösteriyor.

Gefco Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serkan Çelik konuyla ilgili şunları söyledi; ''Lojistik şirketlerinin ilaç taşımacılığı yapabilmelerini sağlayan GDP sertifikasını almak için 2018 yılında başvuru yaptık. Buradaki amacımız Gefco'nun ilaç lojistiği alanındaki uzmanlığını artırmaktı. Bu süreçte, Gefco Türkiye'den seçilen bir ekip, Fransa'dan gelen bir uzmandan eğitim aldı. Bu tür malzemelerin taşımacılığı oldukça önemli ve kritik olduğu için Gefco bu süreç boyunca birçok denetlemeden geçerek, bütün gerekli dokümanları tamamladı. GDP sertifikasının Türkiye'deki ilaç endüstrisindeki müşteri portföyümüzü genişletmemize yardımcı olacağına inanıyoruz.”