Lojistik
Giriş Tarihi : 26-12-2019 17:05   Güncelleme : 26-12-2019 17:05

Abdullah Özer: Yol verin!

Türk nakliyecileri, Gürcistan Sınır Kapısı'nda yaşanan sıkıntılar nedeniyle Türkiye tarafında uzun kuyruklar oluşturmaya devam ediyor. Sektör mensupları ise sorunun çözümü için acilen Türk yetkililerinin harekete geçmesini istedi.

Abdullah Özer: Yol verin!

Sarp Sınır Kapısı güzergahındaki Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde 35 kilometreyi bulan TIR kuyrukları oluştu. İhracat yüklerini Sarp Sınır Kapısı üzerinden Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Türkmenistan gibi ülkelere teslim etmek üzere yola çıkan TIR sürücüleri, günlerce kapılarda eziyet çektiklerini dile getirdi. TIR sürücüleri, bir günde 10 kilometre yol gidemediklerini belirterek, soruna acil çözüm istediler.

ÇÖZÜM ÜRETİN!

Türk nakliye sektörünün acil çözüm bekleyen sorunlarını olduğunu dile getiren Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilgili bir adım atmasını istedi. Özer, “Biz uluslararası nakliyeciler, Türkiye'nin ekonomi lokomotifiyiz. Bizim çözüm bekleyen acil sorunlarınız var. Cumhurbaşkanımız, nakliye sektörü olarak bizi ziyaret edip, sorunlarımızın çözümü için adım atmalıdır. Biz, devletimizden bireysel bir şey istemiyoruz. Toplumsal bir yara var ve bu yaraya acilen bir merhem sürülmelidir. Ülkemizin ihracatı için, ülkemize katkı sağlamak için devletimizden destek bekliyoruz. Biz uluslararası nakliyeciler olarak üzerimize düşeni yaptık” dedi.