Teslimatlar
Giriş Tarihi : 27-12-2019 17:42   Güncelleme : 12-01-2020 21:40

Arkas'ın yatırımı F-Max çekicilere

Ağır ticari araç üreticilerinden Ford Trucks ve büyüme hedefleri doğrultusunda filo yatırımlarına devam eden sektörün köklü şirketlerinden Arkas Lojistik, iş birliklerini büyüterek sürdürdü. Arkas Lojistik, 4 milyon 750 bin Euro değerinde 55 adet F-Max yatırımı yaptı.

Arkas'ın yatırımı F-Max çekicilere

Lojistik sektörünün önde gelen köklü şirketlerinden Arkas Lojistik, filosunu güçlendirmek ve verimliliğini artırmak amacıyla 4 milyon 750 bin Euro değerinde 55 adet F-Max yatırımı yaptı. Teslimatın tamamlanmasının ardından Arkas Lojistik ve Ford Trucks yöneticileri, Ford Otosan Sancaktepe Ar-Ge Merkezi’nde biraraya geldi. Ziyarete Arkas Lojistik CEO’su Onur Göçmez, Arkas Lojistik Genel Müdürü Serhat Kurtuluş’un yanı sıra Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, Türkiye Direktörü Burak Hoşgören ve Satış Müdürü Murat Bakış katıldı.

OPERASYONDA VERİMLİLİK
 
Ford Trucks tarafından Arkas Lojistik’e plaket takdim edilirken, Arkas Lojistik yöneticileri Ford Otosan’ın 1960 yılından bu yana devam eden Ar-Ge fonksiyonları ve tesislerini yakından inceleyerek F-Max'ın 5 yıl süren geliştirme süreciyle ilgili önemli bilgiler aldı. Arkas Lojistik CEO’su Onur Göçmez, “Filomuzu büyütmek ve verimliliğini artırmak üzere 55 adet F-Max’in siparişi için Ford Trucks’la geniş çaplı bir iş birliği gerçekleştirdik. Siparişlerimizin bir kısmını teslim almış, operasyonlarımızda kullanmaya başlamıştık, şimdi de teslimatın hepsi tamamlandı. Gerek performans ve yakıt tüketimi gerekse teknolojik donanımları ve sahip olma maliyeti bakımından çok memnun olduğumuz F-Max’ın geliştirme süreçleri hakkında bilgi sahibi olduk. F-Max, lojistik operasyonlarımızda bize önemli bir verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlıyor, gücümüze güç katıyor. Özmal kara filomuz, uzman iş ortaklarımız ve çalışanlarımız ile lojistiğin arkasındaki güç olmaya ve büyük taşıma projelerinde yer almaya ve ekonomimize değer üretmeye devam ediyoruz” dedi.

GÜVENİLİR OLMAK ÖNEMLİ

Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören ise, “Lojistik sektörünün köklü firmalarından Arkas Lojistik’le iş birliği yapmaktan ve uluslararası ödüllü F-Max’ı tercih etmelerinden dolayı oldukça mutluyuz. Arkas Lojistik’le halihazırda uzun yıllara dayanan bir iş birliğimiz var. Şimdi, F-Max ile bu iş birliğinde yeni bir sayfa daha açıldı. F-Max’ın Arkas Lojistik’e önümüzdeki dönem büyük avantajlar sağlayacağına inanıyoruz. Bize ve markamıza duydukları güven için çok teşekkür ederiz. Yeni F-Max’lerin hayırlı uğurlu olmasını ve iş birliğimizin uzun soluklu olmasını diliyorum” diye konuştu. Kara filosundaki araçlar yıllık ortalama 25 milyon kilometre yol kat eden Arkas Lojistik, yaklaşık 500 adet çekiciye sahip bulunuyor ve filosunun yüzde 20’si Ford Trucks marka çekicilerden oluşuyor.