Dernekler
Giriş Tarihi : 07-01-2020 18:26   Güncelleme : 09-01-2020 10:50

Çetin Nuhoğlu, UND Başkanlığı’na Fatih Şener’i mi hazırlıyor?

Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nde genel kurul heyecanı yaşanmaya başladı. Muhtemelen Mart ayında yapılması planlanan olağan genel kurulda mevcut başkan Çetin Nuhoğlu’nun aday olmayacağı kulislerde konuşulurken, yeni başkan adayının Fatih Şener olacağı iddiaları ortaya atıldı.

Çetin Nuhoğlu, UND Başkanlığı’na Fatih Şener’i mi hazırlıyor?

Sektörde birçok firmada yöneticilik yapan Fatih Şener, Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin de (UND) İcra Kurulu Başkanlığı başta olmak üzere farklı kademelerinde görev aldı. Şener, yurtiçi ve yurt dışı taşımacılık ve lojistik hizmetleri sunmak için 13 Kasım 2019 tarihinde tek ortaklı West Line Global Lojistik Hizmetleri Ltd. Şti.’ni kurdu. 300 bin TL sermayeli kurulan şirketin yönetim adresi ise Cevizli Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi Hukukçular Toers A Bolak Numara 66 Kartal adresinde bulunuyor.

FİNANSÖR NUHOĞLU MU?

Sektör mensupları, Fatih Şener tarafından kurulan West Line Global Lojistik Hizmetleri Ltd. Şti.’nin Çetin Nuhoğlu destekli olduğunu iddia etti. Sektör mensupları: “Başkanımız Çetin Nuhoğlu, 38’inci Genel Kurulda bir daha başkanlığa aday olmayacağını açıklamıştı. Bizde onun bu sözüne inanıp, güvendiğimiz için bir daha aday olmayacağını düşüyoruz. Ve içimizden birinin aday olması yönünde zaman zaman görüşlerimizi ifade ediyorduk. Ama bugünlerde sektör kulislerinde yeni başkan adayının ise Fatih Şener olacağı dillendirilmeye başladı. Fatih Şener’inde kurduğu şirketin Çetin Nuhoğlu tarafından desteklendiğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verdiler.

HANİ OSMANLI TOKADI?

Öte yandan sektör mensupları, Ruhi Engin Özmen ve Çetin Nuhoğlu’nun 36’ncı genel kuruldaki seçim yarışlarını hatırlatarak Çetin Nuhoğlu’na Amerikan Fon Şirketine atacağı “Osmanlı Tokadı”nın akıbetini sordular. Hatırlanacağı üzere Çetin Nuhoğlu, Gaziantep’den Ruhi Engin Özmen’e sert sözlerle yüklenmiş ve nakliyecilere hitaben yaptığı konuşmada: “Bu kadar alçaklık beklemiyordum. UND’nin tek misyonu Un Ro-Ro’ya hizmet etmek mi? UND ile UN Ro-Ro orasındaki anlaşmayı 21 Ocak’ta alacağım, yırtacağım ve aynı gün tazminat davasını açacağım. O gün kovboylara Osmanlı tokadını vuracağım” ifadelerini kullanmıştı. Bu konuşmanın üzerine Engin Özmen adaylıktan çekilmiş, Çetin Nuhoğlu tek liste ile seçime gitmişti.

Ulaşım Gazetesi