Güncel Haber
Giriş Tarihi : 29-01-2020 18:04   Güncelleme : 29-01-2020 18:05

Araçların ömrünü Mobil EV uzattı!

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden Mobil, yeni ürün ailesi Mobil EV ile elektrikli araçlarda yer alan güç aktarma sistemlerinin ihtiyaç duyduğu akışkan teknolojisini bir adım ileriye taşıdı. İlk olarak Porsche otomobillerde kullanılan Mobil EV serisi, kullanıcıların beğenisini kazandı.

Araçların ömrünü Mobil EV uzattı!

Madeni yağ üreticilerinden Mobil, elektrikli araçlar için tasarladığı yeni ürün ailesi Mobil EV ile orijinal ekipman üreticilerinin ve elektrikli araç sürücülerinin ihtiyaçlarını karşıladı. İlk olarak elektrikli otomobil yarışları organizasyonu Formula E’de yarışan elektrikli Porsche otomobillerde kullanılan Mobil EV serisinde, elektrikli araçların güç ve aktarma organlarının gereksinim duyduğu tüm gres ve yağlayıcılar yer alıyor. Ürün paketi; elektrikli araçların iki şarj arasında daha uzun menzile ulaşmasına, güç-aktarma organlarının ömrünün uzamasına ve daha güvenli çalışmalarına yardımcı olmak üzere özenle seçilmiş ve harmanlanmış moleküller içeriyor.

İHTİYAÇLARA CEVAP

Mobil EV serisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Madeni Yağlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Russ Green; “Ulaşım değişiyor ve elektrikli araçlar her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Müşteriler ve OEM'ler ise elektrikli araçlarının menzil ve güvenlik performansını optimize etmeyi hedefliyor. Şirketimiz de bu noktada önemli bir avantaj sağlamakta. Müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarını desteklemek adına geliştirdiğimiz ürün ve hizmet çözümlerine, Mobil EV serisi ile başlangıç yaptık” ifadesini kullandı.