Güncel Haber
Giriş Tarihi : 30-01-2020 18:15   Güncelleme : 30-01-2020 18:15

Brisa hikayeleri ile yolda

Lastik üreticisi Brisa, çalışanlarının hayat hikayelerini iki kitapta yayınladı. Cesaretle Yol Alırız ve Biz De Cesaretle Yol Alırız kitapları İnkılâp Kitabevi’nden çıktı. Şirket çalışanlarının, Anneler Günü ve Babalar Günü'nde yazdıkları hikayelerden derlenen 70 yazı, kitapta yer aldı.

Brisa hikayeleri ile yolda

Brisa, kitapların satışından elde edilen tüm geliri 500 öğrencinin okullarına güvenle gidip gelmeleri için ulaşım bursu olarak Türk Eğitim Vakfı’na bağışladı. Ayrıca, oyuncu ve senarist Can Yılmaz ve oyuncu Zafer Algöz konuk yazar olarak “Cesaretle Yol Alırız” kitabı için kendi hikayelerini kaleme aldı. “Biz de Cesaretle Yol Alırız” kitabında ise başarılı yazar Şermin Yaşar dokunaklı öyküsüyle okuyucularla buluştu.  Kitabın çizimleri ise karikatürist Selçuk Erdem’in hayal gücüyle hayat buldu. Kitapların editörlüğünü Ali Deniz Uslu gerçekleştirirdi.

ELİMİZİ UZATIYORUZ

Brisa CEO’su Cevdet Alemdar; “Hayatın her anında, yola çıkmak cesaret ister. Biz bunu kendimizden biliyoruz Lastik üretiriz. İzmit’te, Aksaray’daki fabrikalarımızda alın teriyle ürettiğimiz ürünlerimiz ülkemizde iki bin, yurt dışında altı bin noktada insanlara değiyor, can taşıyor, ekmek taşıyor. Yurdumuza kattığımız değeri daha ileriye götürmek için yeni fikirler, umulmadık bakış açıları bulmak için kendimizi zorlayarak, ileri doğru dikkatle ve korkmayarak yürüyoruz. Bu kitaptaki öykülerimiz de aynı ruhu taşıyor. İşimizi yaparken, bilgi arıyor, elimizi uzatıyor, bize el verenlerle birlikte yürüyoruz” dedi.

YEŞEREN UMUTLAR

Konuya ilişkin Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Yıldız Günay ise şöyle konuştu: “Vakf olarak her yıl 7 bin öğrenciye burs veriyoruz. Bu öğrencilerin 2 bini mezun oluyor ve yerlerine 2 bin öğrenci daha seçiyoruz. Burslarımıza kaç öğrenci başvuruyor, dersiniz? 48 bin! Yani her 20-25 öğrenciden yalnızca birine burs verebiliyoruz. Bu nedenle açılan her burs fonu bizi için yeni bir öğrenci, Brisa’nın burs fonu ise yüzlerce öğrenci demek! Okuyabilmek için akşamları okuldan çıkıp merdiven silen, günde sadece bir öğün yemek yiyen, kilometrelerce yol yürüyerek okullarına giden çocuklarımız var. Türk Eğitim Vakfı adına tüm Brisa ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.”