Otomotiv
Giriş Tarihi : 01-02-2020 15:59   Güncelleme : 01-02-2020 15:59

5 bin Rolls-Royce satıldı

Lüks otomobil üreticilerinden Rolls-Royce Motor Cars 2019 yılında, yıllık satış rekoru kırdı ve şirketin 116 yıllık tarihinde rastlanmamış bir küresel performans gösterdi. Şirket, yıl içerisinde, dünya çapında 50'den fazla ülkedeki müşterilere toplam 5 bin152 otomobil teslim etti.

5 bin Rolls-Royce satıldı

Türkiye pazarında da yükselişini sürdüren Rolls-Royce, daralan otomotiv pazarına rağmen satış grafiğini yükseltme başarısını gösterdi. Avrupa ve Türkiye'de yükselen SUV pazarına Cullinan modeliyle giren Rolls-Royce, yeni katılan üyesiyle de Türkiye pazarında global pazara paralel bir yükseliş gösterdi.

ÖZELLEŞTİREN ÜRETİM

Rolls-Royce Motor Cars CEO'su Torsten Müller-Ötvös, “Bu performans, önceki yılın satış başarısından tamamen farklı bir büyüklüğe sahip. Bu olağanüstü sonuçları kutlarken, markamızı az bulunur ve kişiye özel tutmak için müşterilerimize verdiğimiz sözün farkındayız. 2019'da yüzde 25 büyüme sağladığımız için mutlu ve gururluyuz. Geçen yıl Cullinan SUV için dünya çapında aldığımız talep bu başarıyı sağladı ve 2020'de istikrar kazanması bekleniyor. Ürünlerimizin kalitesi ve bütünlüğü, müşterilerimizin inancı ve tutkusu ve her şeyden önce, Goodwood'daki ve dünyanın dört bir yanındaki Rolls-Royce Home ve özel global bayi ağımızdaki olağanüstü ekibimizin beceri, özveri ve kararlılığının ürünüdür” dedi.

GLOBAL SATIŞ ARTIŞI

Rolls Royce modellerinin satışları, güçlü müşteri talebiyle yıl boyunca tüm bölgelerde büyüdü. Şirket, kilit global pazarlarının her birinde önemli satış artışı bildirdi. Kuzey Amerika üst düzey konumunu ve ardından Çin ve Avrupa'yı korudu. Rekor satış sonuçları elde eden ülkeler arasında Singapur, Avustralya, Katar ve Japonya yer aldı. Phantom şirketin zirvedeki ürünü olarak haklı yerini korurken, Dawn ve Wraith ilgili sektörlere hâkim olmaya devam ediyor; yıl boyunca her üç model için de yoğun talep görüldü. Marka, Black Badge ailesini, hepsi Rolls Royce'un daha bireysel ve asi bir yansımasını arayan müşteriler tarafından çok rağbet edilen Ghost, Dawn ve Wraith varyantlarının yanı sıra Cullinan Black Badge ilavesi ile tamamladı.