Güncel Haber
Giriş Tarihi : 03-02-2020 18:22   Güncelleme : 03-02-2020 18:22

Teminat mektubu dijitale taşındı

Yenilikçi ve çağdaş bankacılık anlayışı ile müşterilerine hizmet veren Odeabank, kurumsal firmalara yönelik teminat mektubu işlemlerini elektronik ortama taşıdı. Odeabank, bu sayede işlem güvenliği ve hızı sağlayarak müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Teminat mektubu dijitale taşındı

Türkiye’nin dinamik ve yenilikçi bankası Odeabank, şirketlere yönelik bankacılık işlemlerinin daha güvenli ve hızlı yürütülmesini sağlamak amacıyla zamandan ve kâğıttan tasarruf sağlayacak şekilde teminat mektubu işlemlerini elektronik ortama taşıdı. Odeabank elektronik teminat mektubu düzenlemesi ile en temel bankacılık ürünlerinden birini daha dijitalleştirmiş oldu.

RİSKLER AZALDI

Özel sektör ve kamuya kâğıt üzerinde verilen teminat mektuplarını artık elektronik ortamda üretecek olan Odeabank, teminat mektubu ile ilgili iade, tazmin gibi konuların hızlı ve sorunsuz gerçekleştirmesini sağlayacak. Odeabank’ın müşterilerine sunduğu bu hizmetten, elektronik teminat mektubu kabul eden firmalar ile Türk Eximbank ve Gümrük Müdürlüklerine teminat mektubu veren şirketler yaralanabilecek. Odeabank Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Avcı, “Türk Eximbank, Gümrükler Genel Müdürlüğü ve özel sektör kurumlarına hitaben verilecek teminat mektuplarıyla müşterilerimizin taşıdığı operasyonel riskleri, elektronik ortama geçişle birlikte azaltıyoruz. Türkiye’nin önemli bir dış ticaret bankası olma yönündeki vizyonumuz doğrultusunda, ithalat-ihracat yapan müşterilerimizin ihtiyaçlarına en verimli çözümleri sunmak, bankamız için büyük önem taşımaktadır” dedi.