Otomotiv
Giriş Tarihi : 19-02-2020 15:07   Güncelleme : 19-02-2020 15:07

Dayanıklılığını kanıtladı

Egea, otomotiv endüstrisinin kalbi olarak kabul edilen Almanya’nın resmi araç muayene merkezi GTÜ tarafından gerçekleştirilen ve AutoZeitung dergisinin özel sayısında yayınlanan rapora göre, tamir gerektiren sorunlar kategorisinde 100 araçta 0,84 hata oranı ile sınıfının en iyi aracı olarak belirlendi.

Dayanıklılığını kanıtladı

Tofaş’ın ürettiği Egea, kalitesiyle ihracat pazarlarında da ezberleri bozmayı sürdürüyor. Avrupa’ya Tipo ismiyle ihraç edilen Egea, Almanya’da sınıfının en dayanaklı ve sorunsuz aracı seçildi. Almanya’nın resmi araç muayene merkezi GTÜ tarafından gerçekleştirilen, otomobillerin güçlü ve zayıf yanlarını ortaya koyarak, otomobil satın almak isteyenler için rehber niteliğinde olan araştırma AutoZeitung dergisinin özel sayısında yayınlandı. Rapora göre, Fiat Egea tamir gerektiren sorunlar kategorisinde 100 araç içerisinde 0,84’lük hata oranı ile kompakt otomobiller sınıfının en iyisi olarak belirlendi.

RAKİPLERİNE FARK ATTI

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Ürün özellikleri ve fiyat fayda dengesiyle, 2016 yılında AutoBest tarafından Avrupa’nın En İyi Otomobili seçilen Egea, satışa sunulduğu tüm pazarlarda ilgi gördü. Dört yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan Fiat Egea, Avrupa’da önemli bir başarıya daha imza attı. Tofaş’ın üretim ve Ar-Ge gücünü yansıtan Egea’nın, Almanya’da üç yılını doldurmuş her araca yapılan kapsamlı testlerde rakiplerini önemli bir farkla geride bırakarak segmentinin en dayanıklı otomobili seçilmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Egea’nın başta ülkemiz ve Avrupa olmak üzere, küresel pazarlardaki başarısını sürdüreceğine inanıyoruz” dedi.