Lojistik
Giriş Tarihi : 25-02-2020 14:15   Güncelleme : 25-02-2020 14:15

Sarp dijitale yöneldi

Lojistik şirketlerinden olan Sarp Intermodal, dijitalleşme sürecine ağırlık verdi. Şirket yöneticilerinden İsmet Karaman, tüm iş süreçlerini teknolojik ve yenilikçi çözümler ile geliştirerek tam kontrol altına almayı hedeflediklerini açıkladı.

Sarp dijitale yöneldi

Sarp Intermodal, ekipman ve yurt dışı yatırımlarıyla birlikte dijitalleşmeye sürecini de hızlandırdı. İş akışlarını tam anlamıyla kontrol altına almayı amaçlayan şirket, sahip olduğu verileri en üst seviye güvenlik altında tutmak ve verileri doğru yorumlayabilmek için teknolojik alt yapısını güçlendirdi.

GÜVENLİ KORUMA

Dijital dönüşüm ile şirketlerin daha etkin işleyen yapılar haline gelebileceğini aktaran Sarp Intermodal yöneticilerinden İsmet Karaman, dönüşüm sürecinin zamanında ve doğru bir şekilde yapılmasıyla birlikte pazarda büyük bir avantaj sağlanabileceğini de belirtti. “Dijital dönüşüm süreçlerimizin temelinde, minimum fiziksel çaba ile maksimum verimlilik sağlanabilmesi var. Bu yatırımlar önemli ölçüde zaman kazandırırken, maliyet yönetimi açısından da fırsatlar oluşturmaktadır” diyen Karaman, başta ERP sistemlerinin ve diğer BT altyapılarının bulut ortamına taşınmasıyla her yerden erişilebilir, güvenli bir mimari oluşturduklarını belirtti. Karaman, veri güvenliği ve yedekleme konusuna da değindi. Verilerinin, 3-2-1 kuralına uygun olarak, endüstri standartlarında şifrelenerek saklandığını açıkladı.