Advert Advert
Advert

Ankara-Eskişehir arası 5 TL

TCDD, 13 Martta işletmeye açacağı Ankara-Eskişehir hızlı treninin adı ‘Yüksek Hızlı Tren (YHT)’ olarak belirlendi.

Ankara-Eskişehir arası 5 TL
Ankara-Eskişehir arası 5 TL
Bu içerik 1355 kez okundu.

TCDD, 13 Martta işletmeye açacağı Ankara-Eskişehir hızlı treninin adı ‘Yüksek Hızlı Tren (YHT)’ olarak belirlendi. Vatandaşların hızlı trenle tanışması için YHT biletleri Mart sonuna kadar 5 TL’den satışa sunulacak.

TCDD yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Ankara-Eskişehir arasında saat başında hareket etmesi öngörülen hızlı tren, 13 Martta Ankara Garı’nda gerçekleştirilecek törenle hizmete girecek.

Ankara-Eskişehir hızlı treninin adının belirlenmesi için internet sitesinde anket düzenleyen TCDD Genel Müdürlüğü, en çok önerilen isimler arasından YHT’yi seçti. TCDD, vatandaşların YHT ile tanışması için bilet ücretlerini Mart sonuna kadar 5 TL'den satışa sunacak. Bilet ücretleri daha sonra 25 TL olacak.

İLK TÖREN ANKARA GARI’NDA

13 Mart’ta Ankara Garı’nda düzenlenecek törenin ardından gerçekleştirilecek ilk seferle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çok sayıda bakan, bürokrat ve gazeteci Eskişehir’e 1 saat 20 dakikada ulaştırılacak. Hızlı trenin Eskişehir’e ulaşmasının ardından, Başbakan Erdoğan ve diğer davetlilerin katılacağı bir tören de Eskişehir Garı’nda düzenlenecek. Törende, hızlı tren projesinin Eskişehir-İstanbul etabı ile Ankara-Sivas hızlı tren projesinin Yerköy-Sivas etabının da temeli atılacak.

SAATTE 250 KİLOMETRE

Saatte 250 kilometre hıza çıkabilecek YHT, Ankara-Eskişehir arasında 419 yolcu kapasiteli set ile hizmet verecek. 55 business, 354 birinci sınıf koltuk, 2 bedensel engelli koltuğu, 8 kafeterya ile radyo ve kapalı devre TV sisteminin yer aldığı trenin business bölümde ayrıca laptop güç kaynağı da bulunuyor.

Business bölümünde, 21 düzeninde deri kaplı koltuklar, 4 ayrı kanaldan en az 4 saat süreyle müzik yayını yapabilecek ses ve görsel yayın sistemi yer alırken, birinci sınıf yolcu bölümünde 22 düzeninde kumaş kaplı birinci sınıf koltuklar ve müzik sistemi olacak.

Koltuk arkalarında ve tavanda LCD ekranın bulunduğu setlerdeki tekerlekli sandalye bölümü ve özel dizayn edilmiş tuvaletler engelli vatandaşların ihtiyacını karşılayacak. YHT, Ankara-Eskişehir arasında tamamı elektrikli, sinyalli ve çift hatlı hızlı demir yolu üzerinde çalışacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor