Advert

Denizcilikte eğitimin önemi artıyor

Denizcilik sekötünün gelişmesi için Türk Loydu farklı projeleri bir bir hayata geçiriyor. Son zamanlarda eğitim alanına ağırlık veren ve özellikle üniversiteler, meslek odaları ve organize sanayi bölgelerinde faaliyetlerini arttıran Türk Loydu, Yıldız Teknik Üniversitesi’yle de işbirliği yaptı.

Denizcilikte eğitimin önemi artıyor
Denizcilikte eğitimin önemi artıyor Admin
Bu içerik 2705 kez okundu.

Türk Loydu Başkanı Cem Melikoğlu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin’in katılımlarıyla düzenlenen tören ile YTÜ Yıldız Sürekli Eğitim Merkezi ile Türk Loydu Vakfı İktisadi İşletmesi arasında eğitim işbirliği protokolü imzalandı. Törende YTÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü  Doç. Dr. Uğur Buğra Çelebi, YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi – İletişim Koordinatörü Yard. Doç. Dr. Bekir Şener, YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Araştırma Görevlisi Yüksek Mühendis Ahmet  Yurtseven ile Türk Loydu Dış İlişkiler Müdürü Mehmet AVCI ve Türk Loydu Dış Eğitim Uzmanı Cihan Sancar hazır bulundular.

Protokol kapsamında Türkiye’nin yüksek öğretim alanında önde gelen kurumlarından biri olan  Yıldız Teknik Üniversitesi ile klaslama; endüstriyel belgelendirme ve muayene; endüstriyel ve denizcilikle ilgili eğitim alanlarında önde gelen kurumlarından biri olan Türk Loydu’nun sahip oldukları sektörel birikim, altyapı yeterliliği ve yüksek eğitim standartları ile genel katılıma açık eğitimler düzenlenecek.

Türk Loydu Başkanı Cem Melikoğlu, endüstri ile üniversitelerin yeni teknolojiler geliştirilebilmesi için elele hareket etmeleri gerektiğini ve bunda eğitimin önemini vurgulayarak katkılarından dolayı Yıldız Teknik Üniversitesi’ne teşekkür etti. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin de endüstriye verdikleri desteğin artarak süreceğini belirterek, Türk Loydu ile yaptıkları eğitimde işbirliği protokolünün başarılı olmasını diledi. Türk Loydu’nun ve Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Sürekli Eğitim Merkezi’nin İşbirliği Protokolü kapsamında tecrübe, birikim ve altyapılarını birleştirerek düzenleyecek oldukları eğitimler hakkındaki bilgiler her iki kurumun web siteleri aracılığı ile takip edilebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı