Advert

Advert

Metro'nun dağıtımlarını CDS yapacak

Metro Holding ve CDS Lojistik, 400 kişiye istihdam sağlayacak partnerlik anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında CDS Lojistik, yaygın dağıtım imkanlarını kullanarak Metro Holding iştiraklerinden Vanet Gıda, Van-Bes Besicilik ve Samsun Gıda firmalarının imalatını gerçekleştirdiği ürünleri belirlenecek noktalara taşıma işini üstlendi.

Metro'nun dağıtımlarını CDS yapacak
Metro'nun dağıtımlarını CDS yapacak Admin
Bu içerik 2837 kez okundu.

Metro City'de gerçekleşen imza protokolüne Metro Holding Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Öztürk Göbülük, Metro Holding CEO’su Mehmet Akif Yaşın, CDS Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek ve Genel Müdürü Ertan Aslanoğlu katıldı.

Holding’in yeni CEO’su Mehmet Akif Yaşın, "Ülkemizin içinde bulunduğu bu moral bozukluklarının ardından hem şirketimize, hem partnerlerimize hem paydaşlarımıza hem de ülkemizde ekonomi ile ilgili tüm kuruluşlara moral verecek bir gelişme. Atıl duran kapasitelerin iyi yönetildiğinde hem ülke ekonomisi için hem de paydaşlarımız için iyi sonuçlar vereceğini gösteren örnek bir proje yaptık. Metro Holding çatısı altında bulunan alanlarımızı Türkiye pazar büyüklüğünde önemli rol edinmiş bir kargo şirketimizle partnerlik kurmak suretiyle Türkiye'nin mikro dağıtım anlamında yeni bir yapılanmasını gerçekleştiriyoruz. Türkiye'nin önemli noktalarında bu firma zaten var, bu işi uzun zamandır yapıyorlar. Pazarın ikinci büyük firması, onlardaki bu birikimi biz Metro ile birleştiriyoruz" dedi.

400 KİŞİLİK İSTİHDAM

Projenin Metro Holding için önemine dikkat çeken Metro Holding Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Öztürk Göbülük de CDS Lojistik ile yapılan anlaşmanın holdingin atılım hedeflerinin ilk basamağı olduğunu belirtti. İlk yıl için istihdam hedefinin 400 kişi olduğunu belirten Göbülük, "İlerleyen yıllarda hedefimiz istihdam sayısını daha da artırmak. Ayrıca anlaşmamız doğrultusunda şirketimizin atıl duran dükkanlarını da soğuk hava depolarına dönüştüreceğiz” diye konuştu.

YILLIK HACMİ 30 MİLYON TL

Yaklaşık 15 yıldır lojistik sektöründe olduğunu ifade eden CDS Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek ise Metro Holding ile işbirliklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye’nin 16 ilinde, 220 özmal, toplam 300 araçla hizmet verdiklerini belirten Akyürek, anlaşmanın yıllık hacminin 30 milyon TL olduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
En iyi marka Aras Kargo oldu
En iyi marka Aras Kargo oldu