Advert

Advert

Saka: liderlik hedefliyoruz

Alüminyumdan, otomotive, gıdadan enerjiye kadar 22 firması ile faaliyetlerini sürdüren Kibar Grubu, global arenada iddialı büyümesini sürdürüyor. Kibar Holding’in CEO’su Tamer Saka, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde yaptığı açıklamada, katma değer yaratan alanlara ve ürünlere yatırım yaparak Türkiye’yi global pazarlara taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Saka: liderlik hedefliyoruz
Saka: liderlik hedefliyoruz Admin
Bu içerik 1377 kez okundu.

Kibar Holding CEO’su Tamer Saka, Uludağ Ekonomi Zirvesi kapsamında yaptığı açıklamada, üreten bir ekonomi yaratmanın önemine dikkat çekti. Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Kibar Holding’in kuruluşundan bu yana üretim odaklı bir faaliyet yapısı içinde olduğunu, bundan sonra da katma değer yaratan alanlara ve ürünlere yatırım yaparak Türkiye’yi global pazarlara taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Uludağ Ekonomi Zirvesi kapsamında düzenlenen ve Tamer Saka’nın moderatörlüğünü üstlendiği Yatırım 2023: Altyapı – Sağlık konulu panelde, altyapı ve sağlık yatırımlarında gelinen nokta ve bu alandaki riskler ile gelecek senaryoları tartışıldı. Küresel likiditedeki daralmaların, jeopolitik risklerin, döviz kurlarının yüksek seyri ve faiz tarafındaki gelişmelerin ele alındığı panele, YDA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Özer, NFG Grup Başkanı Nafi Güral katıldı.

Tamer Saka,  yaptığı açıklamada, her sektörde katma değeri yüksek, akıllı ürünler üretmeye fokuslanmak gerektiğine inandıklarını belirterek, grup şirketlerinin yeni yatırımları hakkında şu bilgileri verdi: “Türkiye’nin potansiyeline ve gücüne inanıyoruz. 2016’da başlayan yatırımlarımızı 2017’de tamamlamayı hedefliyoruz. Gıda sektöründe faaliyet gösteren grup şirketimiz Assan Gıda, salça ve sos pazarında liderdir. 2016’da ihracatta 4’üncülüğü elde etti. Assan Gıda’nın 2 milyar 460 milyon dolarlık ihracat kabiliyeti var. Assan Gıda, tesislerini modernleştirmek üzere 6 milyon Euro’luk yeni yatırımını 2017 yılında tamamlayacak. İspak Ambalaj için de Endüstri 4.0’ın tüm elementlerini hayata geçirdiğimiz yeni bir yatırımımız var. 70 milyon Euro değerindeki bu yatırımımızı da kısa zamanda devreye almayı planlıyoruz. Ayrıca alüminyumda da ara vermeden büyümeye ve yatırım yapmaya devam ediyoruz. Pazar liderliği konumumuzdan aldığımız güçle ve ayrıca teknolojik birikimimiz ile alüminyum döküm ve folyo kapasitemizi artırmak üzere yeni yatırımları hayata geçirmeye hazırlanıyoruz.”

Kibar Grubu’nun alüminyum sektöründeki lider şirketi Assan Alüminyum’un bugün yıllık 300 bin tonlar seviyesine ulaşarak Avrupa’nın 3'üncü büyük üreticisi olmayı başardığını belirten Saka, gelecek yıl yeni yatırımlarla folyoda da 80-85 bin ton üretim kapasitesiyle Avrupa’da birinciliğe ulaşmak istediklerini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
En iyi marka Aras Kargo oldu
En iyi marka Aras Kargo oldu