Advert

Advert

Ege Seramik Yetkilendirilmiş Yükümlü belgesi aldı

Türkiye’de sayılı firmaya verilen “Yetkilendirilmiş Yükümlü” (Authorised Economic Operator) statüsüne Seramik, Cam ve Toprak sektöründe sahip ilk firma Ege Seramik oldu.

Ege Seramik Yetkilendirilmiş Yükümlü belgesi aldı
Ege Seramik Yetkilendirilmiş Yükümlü belgesi aldı Admin
Bu içerik 2626 kez okundu.
Ege Seramik, Türkiye’nin 58. “Yetkilendirilmiş Yükümlü” statüsüne sahip firması oldu. “Yetkilendirilmiş Yükümlü” statüsü; gümrük yükümlülüklerini eksiksiz ve zamanında yerine getiren, kayıt sistemi düzenli ve izlenebilir olan, mali yeterlilik, emniyet, şeffaflık ve güvenlik standartlarına sahip bulunan, kendi oto kontrolünü yapabilen güvenilir firmalara dış ticaret işlemlerinde bir takım kolaylık ve imtiyazlar tanıyan uluslararası bir statüdür.
 
İbrahim Polat Holding CEO’su ve Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baran Demir konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “40 yılı aşkın süredir yer aldığı sektörüne taşıdığı ilklerle adından söz ettiren Ege Seramik, Seramik, Cam ve Toprak sektöründe bu statüye sahip ilk firma olma unvanına sahip olarak geleneğini bozmadı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın gerek şart olarak ortaya koyduğu tüm vasıfları eksiksiz karşılayan Ege Seramik şirketimiz, sahip olduğu ‘Yetkilendirilmiş Yükümlü’ statüsü ile bu statünün sağladığı, gümrük işlem maliyetlerinde ve tedarik masraflarında tasarruf, gümrük işlemlerin kısalması ile birlikte artan rekabet gücü, ilgili statünün tanındığı ülkelerde sağlanan ayrıcalıklardan faydalanabilme özelliği gibi avantajları da elde etmiş bulunuyor. Bu statü ülke ekonomisine yaptığımız katkının artarak devamı için bizlere büyük bir motivasyon kaynağı olmuştur. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma katkıları için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
En iyi marka Aras Kargo oldu
En iyi marka Aras Kargo oldu