Advert

Atlasglobal Belgrad'dan ABD’ye uçtu

Atlasglobal, yeni hatlarla yolcu sayısını arttırmayı hedefliyor. Belgrad uçuşlarına başladıklarını hatırlatan Atlasglobal Genel Müdür Yardımcısı Semra Erener Özalçın, “Air Serbia ile görüşme halindeyiz, Amerika’ya ortak uçuş gerçekleştirmek için çalışıyoruz” dedi.

Atlasglobal Belgrad'dan ABD’ye uçtu
Atlasglobal Belgrad'dan ABD’ye uçtu Admin
Bu içerik 5809 kez okundu.

Toplam 35 ülkede 55 noktaya uçuş gerçekleştiren Atlasglobal, son olarak Air Serbia ile imzaladığı anlaşmayla Belgrad uçuşlarına başladı. Atlasglobal Genel Müdür Yardımcısı Semra Erener Özalçın, “Yurtdışındaki büyümemize özellikle Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) bölgesinde hız kesmeden devam ediyoruz. Avrupa’daki büyümemize ise ortak uçuş anlaşmalarıyla devam ediyoruz. Air France ile yaptığımız anlaşmayla Paris uçuşlarımızı günde 3 sefere çıkardık ve 11 yeni uçuş noktasını rotamıza ekledik. Air France ile yaptığımız anlaşma sonrasında Air Serbia ile ortak uçuş anlaşması imzaladık. Air Serbia ile Amerika’ya da uçuş gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki aydan itibaren bu konu netleşecek. Belgrad üzerinden New York’a uçmayı planlıyoruz” dedi.

CHARTER BİTİYOR

Semra Özalçın, şöyle konuştu: “35 ülkede, 55 noktaya uçuyoruz. 2017’de 17 yeni hat açmayı planlıyoruz. Her şey yolunda giderse sene sonunda 75 uçuş noktasına ulaşmış olacağız. 19 Haziran’da Saraybosna geliyor. Rusya’da şuanda 4 ayrı noktaya uçuşumuz var. 2015’te ilişkiler Rusya ile donmuştu, o dönemden sonra peyderpey açılması planlanan hatlar 2017’ye kaldı. Artık charter (tarifesiz) seferler bitiyor. Bunu sadece 2016’nın verilerine bakarak söylemiyoruz. 2013’ten sonraki rakamlara bakarak söylüyorum. Son 5 sende charter azaldı, tarifeli seferlere dönülmeye başlandı.”

BEDAVA İNTERNET

ABD ve İngiltere uçuşlarında başlatılan elektronik cihaz taşıma yasağıyla ilgili de konuşan Semra Özalçın, “İngiltere’ye uçacak tüm yolcularımız Atatürk Havalimanı’nda elektronik cihazlarını biniş kapısına kadar yanlarında taşımakta ve elektronik cihazlar Atlasglobal yetkilileri tarafından teslim alınmakta. Bu yasak yolcu sayısını hiç etkilemedi. İngiltere’ye olan uçuşlarımızda doluluk oranlarımızda düşüş yok. Ancak biz de uçak içi eğlence sistemini geliştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Yolculara ücretsiz internet uygulaması üzerinde çalışmalarımız var” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı