Advert

Nükleer enerjide işbirliği

Almanya merkezli olarak nükleer enerji alanında faaliyetlerine devam eden uygunluk değerlendirme kurumu TÜV Nord ile Türkiye’nin ulusal uygunluk değerlendirme kuruluşu olan Türk Loydu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Nükleer enerjide işbirliği
Nükleer enerjide işbirliği Admin
Bu içerik 3479 kez okundu.

Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, TÜV Nord EnSys GmBh & Co KG  Genel Müdürü Astrid Petersen ve TÜV Teknik Kontrol Türkiye Genel Müdürü Rıza Başkan’ın katılımlarıyla düzenlenen tören ile üçlü işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında  nükleer enerjide uluslararası yüksek tecrübeye sahip olan TÜV Nord Almanya ve Türkiye Şirketi ile Türkiye’nin endüstriyel belgelendirme ve muayene ilgili önde gelen kurumlarından biri olan Türk Loydu’nun sahip oldukları sektörel birikim, altyapı yeterliliği ve yüksek standartları ile nükleer enerji alanında ortaklaşa uygunluk değerlendirme hizmetleri sunulacak.

Cem Melikoğlu, son dönemde gerçekleşen tüm mega altyapı projelerinde Türk Loydu olarak yer aldıklarını söyledi. Melikoğlu, "Ülkemizin enerji ihtiyacını karşılama anlamında yeni ufuklar açacak nükleer enerji santralleri ile ilgili faaliyetlerde de milli bir kuruluş olarak yer almak istiyoruz. Bunun için uluslararası tecrübeye sahip nükleer enerjide başlıca uygunluk değerlendirme kuruluşlarından olan TÜV Nord ile işbirliği yaptık. Askeri gemilerde bugüne kadar başarıyla gerçekleştirdiğimiz milli görevi nükleer enerjide de benzer şekilde sürdürerek ülkemizdeki ileri teknoloji ürünlerin yaygınlaşmasını hedefliyoruz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ceva, Çin’i Avrupa’ya bağladı
Ceva, Çin’i Avrupa’ya bağladı
Otomobil satışları yerle yaksan oldu
Otomobil satışları yerle yaksan oldu