Advert

Advert

Trafik sigortasında tavan fiyat açıklandı

Zorunlu trafik sigortasında tavan primleri otomobilde 807 lira, taksilerde 2 bin 89 lira, motosiklette 329 lira oldu. Hasarsız ya da en az hasarlı araçların yer aldığı 7'nci basamakta indirim oranı yüzde 45 olacak.

Trafik sigortasında tavan fiyat açıklandı
Trafik sigortasında tavan fiyat açıklandı Admin
Bu içerik 4650 kez okundu.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in açıklamalarıyla gündeme bir kez daha gelen zorunlu trafik sigortasında tavan uygulaması hayata geçirildi. Hazine'nin yayınladığı genelgeyle belirlenen ortalama tavan fiyatlar ve araçların risk durumuna göre hazırlanan indirim oranları 12 Nisan'dan itibaren uygulandı ve yıl sonuna kadar geçerli olacak.

Genelgeye göre 4'üncü basamak Azami (Tavan) Primleri otomobilde 807 lira, taksilerde 2 bin 89 lira, motosiklette 329 lira oldu. Hasarsız ya da en az hasarlı araçların yer aldığı 7. Basamakta indirim oranı yüzde 45 olacak. Yüksek hasarlı araçların yer aldığı 1'inci Basamakta ise ilave prim oranı yüzde 150 olacak. Artırımlar ise yüzde 50-150 arası. Öte yandan bu primler üzerinden bazı illerin özelliklerine göre indirim ya da artırım oranları da belirlendi. Örneğin İstanbul’da yüzde 6 artırım olurken, Muğla'da yüzde 5 indirim uygulanacak. Ayrıca bu genelge öncesi akdedilmiş zorunlu trafik sigortası poliçeleri de iptal edilemeyecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Scania, ithal pazarın lideri
Scania, ithal pazarın lideri