Advert

Advert

Brisa, dijitalleşti

Brisa, Accenture Dijitalleşme Endeksi’nde bir kez daha Dijitalleşme Öncüsü ve kendi sektöründe endüstri lideri olarak yer aldı. Endekste toplam yüzde 83 skor elde eden şirket, bu alandaki stratejik yaklaşımı, inovatif hizmetleri ve operasyonel yetkinliği ile Türkiye’nin dijitalleşme yolculuğunda önemli bir rol üstleniyor.

Brisa, dijitalleşti
Brisa, dijitalleşti Admin
Bu içerik 715 kez okundu.

Türkiye’nin lastik üreticisi Brisa, dijitalleşme alanında da öncü kurumlar arasında yer aldı. Şirket, 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da yüzde 83’lük skorla Dijitalleşme Öncüleri arasında yer aldı ve kendi sektöründe Endüstri Lideri oldu. “Dijital Strateji”, “Dijital Hizmetler” ve “Dijital Operasyonel Yetkinlik” alanlarında, 10 kriterde 119 göstergeye göre değerlendirme yapılan Endeks’te Türkiye’nin dijitalleşme skoru yüzde 61 olarak belirlendi. Brisa, sektör ve Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde performans gösterdi.

Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay; “Accenture Dijitalleşme Endeksi, 2'inci yılında ülkemizin dijitalleşme alanındaki gelişimine ışık tutmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl sadece 14 şirketin yer aldığı Dijitalleşme Öncüleri arasında bu yıl 23 şirketin bulunması oldukça sevindirici. İlk yıldan itibaren bu alandaki liderler arasında yer alan şirketimizin de sektörümüzün ve ülkemizin dijitalleşme yolculuğunda önemli bir rolü ve sorumluluğu olduğuna inanıyoruz. Dijital Strateji alanında elde ettiğimiz yüzde 90’lık performans da doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi. Bu alanda son kullanıcılardan satış noktalarına, tedarikçilerimizden şirket içindeki yapıya kadar her alanda dijitalleşmeye önem veriyoruz” dedi.

Dijital hizmetlerde fark yarattığını belirten Gürçay, sözlerine şöyle devam etti: “Şirketimizin ülke ortalamasının yüzde 52 olduğu bu alanda elde ettiği yüzde 83’lük skor, müşterilerimize yeni nesil ve dijital teknolojilerle mükemmel bir deneyim sunma hedefimizin bir sonucudur. Türkiye’nin ilk online lastik satış platformu Lastik.com.tr, lastik performansını dijital olarak kontrol edebilen ve operasyonel verimlilik sağlayan programlar gibi hizmetlerimizin yanı sıra geo-marketing, büyük veri gibi dijital teknolojileri iş süreçlerimize entegre ediyoruz. Bundan sonraki dönemde de lider olmanın sorumluluğu ile yine sektörümüzde ilk olan yenilikleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
En iyi marka Aras Kargo oldu
En iyi marka Aras Kargo oldu