Advert

İflas eden Ulusoy tasfiye ediliyor

Türkiye’nin köklü yolcu taşıma şirketi Ulusoy için mahkeme iflas kararı verdi. Temeli 1930’ların sonunda Ulusoy için geçen hafta verilen iflas kararı sonrası şirketin tasfiyesine başlanacak. Aile arasındaki bölünme sonrası Ulusoy Seyahat, Türkiye Futbol Federasyonu’nun eski başkanı Haluk Ulusoy’a kalmıştı.

İflas eden Ulusoy tasfiye ediliyor
İflas eden Ulusoy tasfiye ediliyor Admin
Bu içerik 7887 kez okundu.

Yaşadığı mali sıkıntıları aşamayan Ulusoy Seyahat geçen yıl faaliyetlerini durdurmuştu. Ulusoy’un bir dizi otobüsü icradan satılırken, şirket hakkında bir de iflas kararı davası açıldı. Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada karar 15 Haziran’da çıktı. Mahkeme anılan gün görülen duruşmada şirketin iflasını karar verdi.

Ulusoy, hem sektörün yaşadığı sıkıntılar hem de grubun diğer işlerinde yaşanan sıkıntı nedene ile toparlanamadı. Ulusoy’un Bahçelievler’deki dev arazisi icradan satışa çıkarılırken, ünlü markanın bir dizi otobüsü de icradan satışa konuldu. Ulusoy markası, kara yolu taşımacılığında 'efsane marka' olarak anılıyor. Bu kararla birlikte, 65 milyon 250 bin TL kayıtlı sermayesi bulunan Ulusoy Seyahat Nakliyat A.Ş. için tasfiye süreci başladı. Şirketin tasfiye işlemleri Bakırköy 1. İcra Dairesi tarafından yürütülecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otokar bayi halkasına Cansın'ı ekledi
Otokar bayi halkasına Cansın'ı ekledi
Dorak Turizm filosunu Michelin'e emanet etti
Dorak Turizm filosunu Michelin'e emanet etti
mersin escort bayan