Advert

Çetin Nuhoğlu; Teşekkür ederiz

İhraç malı taşıyan araçlara yurtdışına çıkışta verilen 550 litre ÖTV’siz mazot miktarı, yapılan tebliğ değişikliği ile 900 Litre’ye yükseltildi. UND Başkanı Nuhoğlu, “Bizim güçlü olmamız, ihracatımızın ve ekonomimizin güçlü olması demektir” dedi.

Çetin Nuhoğlu; Teşekkür ederiz
Çetin Nuhoğlu; Teşekkür ederiz Admin
Bu içerik 6583 kez okundu.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı Çetin Nuhoğlu, yapılan tebliğ değişikliliğini değerlendirdi. Nuhoğlu, Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkçi ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın destek ve gayretlerinin asla göz ardı edilemeyeceğini ifade etti. “Bu karar ile sektörümüz ve ihracatımız kazanacak” diyen Nuhoğlu, Türkiye’nin dış ticaret hedefine ulaşma yolunda önemli bir adım atıldığını ifade etti.

ÖNEMLİ BİR KATKI

Çetin Nuhoğlu, “Sektörümüzün talebi üzerine İhraç malı taşıyan araçların yurtdışına çıkışlarında ÖTV’den muaf yakıt miktarının arttırılmış olması, hem sektörümüz hem de ihracatımız için çok önemli bir katkı anlamına gelmektedir. Sektörümüz İhracat ile kalkınan ülkemiz için stratejik öncelikli bir sektördür. Bizim güçlü olmamız, ihracatımızın ve ekonomimizin güçlü olması demektir. Bu doğrultuda kararlar alan hükümetimize teşekkür ederiz” dedi.

SEKTÖR RAHATLADI

“Bu destek ile Kamu maliyesine ilave bir yük gelmezken, yurtdışına gidecek döviz de ülkemizde kalmış olacak” diyen Nuhoğlu, şöyle devam etti: “Artık, sınırda alacağımız yakıt bizi Almanya’ya kadar götürebilecek. Yurtdışında yüksek akaryakıt ücreti ödeyen ve bir çok ülkede aldığı yakıt için vergi iadesi alamayan sektörümüz, destek ile bir nefes alacaktır. Bu değişiklikle, rekabet gücü artacak olan mal ihracatı yanında, ülkemiz hizmet ihracatına Turizm’den sonra 15 Milyar Dolar ile ikinci en büyük katkıyı sağlayan Lojistik sektörünün, ülkemizin kalkınmasındaki payı da önemli ölçüde artacaktır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı müdahale edecek
Cumhurbaşkanı müdahale edecek
Gefco, Talan ile işbirliği yaptı
Gefco, Talan ile işbirliği yaptı