Globalleşme ve ÖHO’ler
Göksal Purtuloğlu
Advert

Globalleşme ve ÖHO’ler

Bu içerik 811 kez okundu.

21.yüzyılın eşiğinde bulunduğumuz şu günlerde dünya çapında değişim rüzgârları esmektedir. Şüphesiz bu rüzgârın en önemlisi globalleşmedir. Teknoloji ve hizmet sektörün de akıl almaz gelişmeler oluyor, bu gelişme ve büyümeye Özel Halk Otobüs sektörü ne kadar yetişebiliyor veya yetişmek için ne gibi çalışmalar yapıyorlar?

Artık dünyada birçok büyük şirket birleşiyor!.. Tek çatı altında toplanarak güç birliği yapıyor!.. Sermaye, iş gücü ,teknoloji ve bilgi sınır tanımıyor!..

Özel Halk Otobüs İşletmelerinin bu teknolojik gelişme ve hizmet yarışına yetişmeleri için güç birliği yapmaları kaçınılmaz bir gerçektir!.. Artık Özel Halk Otobüs İşletmeleri bir üs kurul kurup, (bu TÖHOB örneği gibi olabilir) İstanbul’da ABCD kotlamasını kaldırmalıdır!..

Bu konuda ortak bir yol haritası hazırlanmalıdır. İstanbul’da kentiçi toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüs esnafı, tek bir çatı altında toplanmalı!.. Yani tek bir şirket kurulmalı ve bu şirket profesyonel bir kadroyla yönetilmelidir

Planlı, projeli ne yaptığını bilen, teknolojinin hızına yetişen, kısır çekişmeleri bir kenara bırakan, asıl görevi bu sektörü bir adım ileriye taşımak olan bir ekip başa getirilmelidir…

Global dünyada artık kişilere göre değil, sistem ve teknolojinin gereklerine göre hareket edilmektedir. Günümüzde küçük düşünüp, büyük işler yapmak imkansız gibi bir şey!..

Göksal Purtuloğlu
E-mail: purtuloglu_61@hotmail.com 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı