Advert Advert
Hedef 2012
Göksel Ovacık
Advert

Hedef 2012

Bu içerik 227 kez okundu.

2011 yılının son çeyreğinde İstanbul da özel halk otobüsü işletmecilerinin 2012 yılında özel halk otobüsleri değişim ve dönüşümünü gerçekleştirmek için düğmeye basıldı. Bu çalışmayı İstanbul halkı ve esnaf arkadaşlarımızla paylaşmak, aynı zamanda kamuoyuna bilgi vermek için 1453 Panaroma Tesisleri’nde bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısı yapılarak eğitim çalışmalarına start verildi.

Bu tür çalışmaların her zaman yapılması gerekir ve sürekli hale getirilmesi lazımdır!.. Bu çalışmalar özel halk otobüsü işletmecilerinin imajını yükseltecek ve yolcularımıza kaliteli toplu taşımacılık sunmamızı sağlayacaktır. Toplantıda şirket temsilcilerinin yanı sıra ulaşım uzmanları ve akademisyenler katıldı. Kurumsallaşma, işletme, havuz sistemi ile ilgili bilgiler verildi!..

İETT Genel Müdürümüz sayın Dr. Hayri Baraçlı, bu toplantıya katıldı ve bir konuşma yaptı. Konuşmasının özünde kısaca bu çalışmaları doğru bulduğunu, sürekli olması gerektiğini, İETT olarak yardımcı olacaklarını belirtti. Daha önemlisi özel halk otobüsü işletmecilerine hitaben “sizlerin güzü gülmeden bizim yüzümüz gülmez” diye seslendi!..
Evet, çok doğru bir tespit!..
Esnafımızın yüzü gülerse, yani geçimini sağlar, kredilerini öder!..
Kısaca kazanırsa yüzü güler!...
Ve kaliteli hizmet için elinden geleni yapar!..

Peki, esnafımızın yüzü gülüyor mu?
Hayır!..
Son yapılan uygulama da biletçilerin kalkması ile birlikte İstanbulkart gişeleri çoğalacaktı!..
Hak edişlerimiz banka teminatı altına alınacaktı!..
Deniz motorları ve tranvay da nakit geçmeyecekti!..
Geçiş sürecinde toleranslı davranılacaktı!..
Hiç bir söz tutulmadı!.. Sözler çok çabuk unutuldu!.. Esnafımız zor durumda kaldı!.. İşletmecilerimiz ancak masraflarını çıkartabiliyor!.. Borçları, kredileri ödeyemez halde iken yüzümüz nasıl gülecek?

Sayın Genel Müdürümüz, yüzümüzü güldürmek istiyorsa; 2006 yılında yapılan anlaşma da Tam 90 Krş, İndirimli ise 50 Krş olarak belirlenmişti. Mavi kartlı yolcularımızın biniş fiyatı 2010 yılında Tam 60 Krş, İndirimli 30 Krş olarak yeniden belirlenmiştir. Artması gerekirken, aşağıya çekildi. Bunu düzeltsin…

Bu uygulama şu anda özel halk otobüsü işletmecilerinin cebinden aylık her araç için 3000 TL zarar demektir!.. Bizler ücretsiz taşıdığımız yolcular için süspanse edilmemiz gerekirken, taşıdığımız mavikartlı yolcuların biniş ücretini dahi alamıyoruz!.. Bunu anlamak mümkün değildir!!! Bunun bir izahı olmalıdır!.. Hiç adaletli değildir!.. Yüzümüzün gülmesi için mavikartlı yolcuların binişleri birim fiyatına göre hesaplanması gerekir!!! Doğru olan, adaletli olan budur!.. Beklentimiz budur!.. Çok hızlı ve ivedi olarak bir çalışma yapılmalıdır ve mağduriyetimiz kısa zamanda giderilmelidir.

Göksel Ovacık
E-mail: gokselovacik@hotmail.com
11/10/11

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor