evden eve nakliyat

Advert Advert
Gelin sağlıklı yaşama birlikte adım atalım!
Alanur Özalp
Advert

Gelin sağlıklı yaşama birlikte adım atalım!

Bu içerik 1396 kez okundu.

Bir psikolog olarak sigara yasağı sonucunda korkulacak tartışmalar, kavgalar, patlamalar olacağını kesinlikle beklemiyoruz. Her insan uzun ve sağlıklı yaşamak ister. Pek çok insan sigarayı bırakmak istiyor. Cesaret edemiyor. Sigarasız olamayacağını düşünüyorlar. Sigarayı bırakmak düşündüğünüz kadar zor ve zahmetli değil. Siz de sigara içiyorsanız merkezimiz size yardımcı olacaktır. İki seanslık bir çalışma size sağlığınızın ve mutluluğunuzu getirecektir.

Artık sigarayı bırakma zamanı geldi de geçiyor!.. Sigarayı bırakmak için hastalanmanız ya da öksürük nöbetleri yaşamanız gerekmiyor. Akciğerlerinizle ilgili şiddetli bir hastalık, şeker ya da yüksek tansiyon probleminiz sizi tehdit etmeden de sigarayı bırakabilirsiniz. Bu tür sağlık sorunlarınız ortaya çıktığında sigarayı bırakmanız çok daha zor olacaktır, çünkü bir hastalık tehdidiniz olması sizi sıkıntıya sokacak ve mutsuz edecektir.

Bu sıkıntı ve mutsuzluk sigarayı bırakmanızı zorlaştırır. Sigarayı bırakmak sizin kendinize olan güveninizi güçlendirecektir. Daha rahat yürümek, merdiven çıkmak, yüzmek kendinizi daha genç ve zinde hissetmenize yardımcı olacaktır. Sigarayı bırakmanın diğer bir olumlu etkisi de cebinize olacaktır. Örneğin 1 yıllık veya 10 yıllık sigara harcamanızı hesaplayın, bu rakamlar size bir şeyler söyleyecektir. Paranın sizin için önemli olmadığını düşünüyorsanız bile rakamlar sizi kesinlikle etkileyecektir.

Danışman Psikolojik Hizmetler Merkezi olarak sigarayı bırakmak isteyen kişilere bu yönde terapiler uyguluyoruz. EMDR Terapi tekniği ile yapılacak seanslarımızın sayısı ikidir ve her bir seans süremiz 1.5 saattir. Bu iki seansın arasında, bir haftalık bir süre olacaktır. Buna ek olarak, sizi motive etmek amacıyla ilk 3 ay, her ay bir seans olmak üzere gelme hakkınız vardır. Bu hakkınızı kullanmanız için de randevu almanız yeterlidir.

Sigarayı bırakmak için iç dünyamızda keyifli ve mutlu bir yolculuğa çıkacağız. Bu yolculuğa sevdiklerinizi de ekleyebilirsiniz ve size destek verebilirler. Arkadaşınız veya eşiniz istedi diye ya da onları yeniden kazanmak için sigarayı bırakmak istemeniz yeterli olmaz fakat bu sizi motive edecekse bu düşüncenize sıcak bakabiliriz. Bu konuda defalarca pes etmiş, vazgeçmiş olabilirsiniz fakat bunun bizim için önemi yok. Bu bir yolculuk ve yolun sonunda ki başarı ışığı sizi bekliyor. Bu muhteşem deneyimi yaşamalısınız ve sonuçlarını görmelisiniz.

Bunun zor olduğunu bilmekteyiz, tıpkı bir bebeğin yürümeye başladığında defalarca düşüp yeniden denemesi gibi olabilir bu; her vazgeçtiğimizde yeniden kararlı adımlarla yola devam edeceğiz. Yalnız değilsiniz, sizin sigarayı bırakmanızı isteyenler ve Merkezimiz uzmanları sizin yanınıza olacak.

Bu düşünce sizi motive edecektir. Hatta sigarayı bırakırken, diğer mutsuzluklarınızdan ve engellerinizden de sıyrılacak, arınacaksınız. Cesur olun, tedavimizin hiçbir ilaç kullanımı ve dolayısıyla yan etkisi yok. Ömrünüzün geri kalanında ne kadar sağlıklı olacağınızı düşünün ve merkezimizi arayıp randevu alın.

Sigarayı bıraktığınızda, daha rahat nefes alacaksınız!..
Sigarayı bıraktıktan 12 saat sonra kandaki oksijen oranı normale dönecek ve kalbinizin üstündeki baskılar sona erecek.
Duyularınız keskinleşecek!..
Sigarayı bıraktıktan 2 gün sonra tat ve koku alma duyularınız olağanüstü güçlenecek.
Daha enerjik olacaksınız!..
1 ila 3 ay içinde kalbinize giden damarlar rahatlayacak, akciğerleriniz daha fazla oksijen çekecek ve böylece enerji düzeyiniz yükselecek.

Alanur Özalp
Uzman Psikolog
E-mail: alanurozalp@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demirbaş eğitime destek verdi
Demirbaş eğitime destek verdi
Lojistik sektöründe ambalaj çözümü
Lojistik sektöründe ambalaj çözümü