Advert Advert
Marka Değeri
Göksel Ovacık
Advert

Marka Değeri

Bu içerik 218 kez okundu.

Büyük ve güçlü firmalarda bir marka değeri oluşmuş!.. Bu değer söz konusu firmanın yatırımları, büyüme hızı, cirosu, geçmişte yaptıkları, geleceği iyi planlaması, iyi programlaması ve en önemlisi de bağlı bulunduğu sektöre ve iş çevresine güven vermesi ile oluşmuştur.

Firmaların iyi yönetilmesi, bağlı bulunduğu kurumlara ve kendi iştikakçılarına şeffaf olması gerekmektedir. Doğru bilgilendirme yapılması gerekmektedir. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağına iyi ayak uydurmalı, gerekli çalışmalar zamanında yapılmalı, “kurumsallaşma, profesyonel kadrolara geçiş gibi” hayati önemi olan projeler zamanında yapılmalıdır!.. Bunların tümü, firmaların marka değerini oluşturur ve korur!.. Firmanın sağlıklı büyümesini sağlar!.. Böylece hem firma değer kazanır, hem de ortakları maddi kazanç sağlar!..

Bunları niye yazıyorum!.. Maalesef son aylarda İstanbul özel halk otobüsü işletmecileri bağlı bulunduğu şirketlerde bir diyalog eksikliği gözlemliyorum!.. Ortak hareket etme noktasının azaldığını görüyorum!... Aynı işi yapan kurumlar, aynı sorunlarla boğuşan, aynı çözümü arayan şirketler neden birlikte hareket edemez durumda?.. Anlamakta zorluk çekiyorum!..

Halbuki hep demez miydik “birlikten kuvvet doğar” diye!.. Anladım ki, bizleri bölerek ve küçültülerek istediklerini daha rahat yaptıracaklar!.. Buna olanak vermemek gerekir!.. Bu tutum ve davranışlar sektörün marka değerini düşürür, yükseltmez!.. Tüm idareciler kendi sorumluluğunu bilmesi ve ona göre davranması gerekir!.. Unutulmamalıdır ki bir kişinin hatası dahi tüm özel halk otobüsü camiasını derinden etkiler!.. Her özel halk otobüsü işletmecisi bu süreci sağduyu ile değerlendirmeli ve ona göre davranmalıdır!.. Bireysel davranışlarlalar sektöre daha fazla zarar verecektir!.. Herkes üzerine düşeni yapmak zorundadır!.. Çünkü aynı gemideyiz!.. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz mantığı ile düşünmeli ve öyle davranmalıyız!.. Marka değerimiz düşerse, hepimiz kaybederiz!... Buna izin vermeyelim.

Göksel Ovacık
E-mail: gokselovacik@hotmail.com  
23 Mart 2013

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor