evden eve nakliyat

Advert Advert
Sorunlar ve çözümleri!..
Göksel Ovacık
Advert

Sorunlar ve çözümleri!..

Bu içerik 201 kez okundu.

Özel halk otobüsü işletmecileri, yıllardır çözülemeyen sorunlarla boğuşuyor!.. KDV oranını % 18’ten % 8’e düşürülmesi talebi var… Plaka tahdidi talebi var… Tüm ülkede uygulanacak toplu taşıma kanunu yapılması talebi var… İstanbul da abonman kart (mavi kart) sorunu var… Taşıdığı yolcunun ücretini almıyor!.. Ücret tarifesi sorunu var

Aktarmaların verdiği mağduriyet var!.. İhtiyaç olmadığı halde ha bire ihale edilen yeni otobüs filoları var… Sosyal sorumluluk gereği ücretsiz yolcu kartları var… Bunların içinde engellilere verilen ücretsiz yolcu kartları var… Bu kartlar verilirken, engelli oranı nedir? Kriteri var mı? Bedenin yüzde kaçı engelli olması gerekiyor veya bir organın yüzde kaçı engelli olması gerekiyor tam bilmiyoruz!..

Daha doğrusu bu kartlar hangi kriterde veriliyor? Esnaf bilmiyor!.. Gerçek hak eden engelliye diyeceğimiz yok, onları taşımaktan her zaman mutlu oluruz!.. Ama hak etmeyene de bu kartların verilmemesi yönde talebimiz var!.. Bunun çözümü; kartlar verilirken, o komisyonun içinde özel halk otobüsü işletmecilerinin bir yetkilisi olursa, bu sorun aşılır!.. Sanırım bizlerde gönül rahatlığı ile yolcularımızı taşırız!..

Diğer bir sorun da ücretsiz kartların sahte kullanımı ki (başkasının kartının kullanılması gibi) bunun çözümü kolay!... Belbim bu kartları ad-soyad ve cinsiyet olarak veya resimli tanımlamalı!... Bu teknolojik olarak mümkündür!.. Biraz pahalı olabilir ama bu yapılırsa, sahte kullanımlar ortadan kalkınca esnaflarımız ve personelimiz de rahat edecektir!.. Sahte kartı kullananlarla personelimiz arasında ciddi tartışmalar yaşanmaktadır!.. Bu önlemler alınırsa, yaşanan olumsuz hadiseler de ortadan kalkacaktır.

Göksel Ovacık
E-mail: gokselovacik@hotmail.com
06.06.2013

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demirbaş eğitime destek verdi
Demirbaş eğitime destek verdi
Lojistik sektöründe ambalaj çözümü
Lojistik sektöründe ambalaj çözümü