İstikrar ve uyum!..
Göksel Ovacık
Advert

İstikrar ve uyum!..

Bu içerik 294 kez okundu.

Sektörümüzde sürdürülebilirlik ve istikrarlı gelişme için bağlı olduğumuz İETT ve İBB yönetimindeki birimler arası koordinasyon, uyum ev istikrarın sürmesi önem arz etmektedir. Sektörü, sorunları ve çözümleri bilen yöneticilerin pozisyonları değişse bile, sektörümüzde karar verici olarak görevlerini sürdürmeleri, mevcut projelerin ve başlatılmış olan çalışmaların devamı açısından önemli bir avantajdır.

Sektörün dışından gelen yöneticilerin sektörü tanıma, sorunları anlama ve çare bulma süreleri muhakkak ki zaman almaktadır. Bu ise bizim için tekrar başa dönme ve zaman kaybetme demektir. Halbuki, maliyetlerimiz her geçen gün artarken, gelirlerimiz aksi yönde düşmektedir. Hizmeti sürdürebilmek, hizmet kalitesini artırabilmek ve araçlarımız yenileyebilmek için gelir yönünden mutlaka optimum noktayı yakalamamız ve bunu istikrarlı bir şekilde devam ettirebilmemiz gerekmektedir. Bu amaçla başlatılan çalışmaların bir an evvel neticelendirilmesi şarttır. Bütün bunlar da ancak sektörü ve sorunları bilen yöneticilerimizin gayretleriyle gerçekleşecektir.

Bu nedenlerle mahalli seçimlerden sonra İETT İşletmeleri Genel Müdürümüz Sayın Dr. Hayri Baraçlı’nın İBB Genel Sekreteri, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mümin Kahveci’nin Genel Müdür olması, yine İETT yönetim organizasyonunda yapılan yeni değişiklikler hem istikrarın sürmesi, hem de sorunlarımızın çözümü noktasında zaman kaybetmememiz ve güncel çalışmaların takibi açısından olumlu olmuştur. Kısa zamanda bunun faydalarını göreceğimizi umuyor ve bekliyoruz.

Eski Genel Müdürümüz Sayın Dr. Hayri Baraçlı’ya İBB Genel Sekreterliği, Sayın Mümin Kahveci’ye İETT Genel Müdürlüğü ve İETT içinde ki görevleri değişen diğer yöneticilere, yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Sorunlarımızın çözümü noktasında ellerinden gelen her türlü gayreti en üst seviyede göstereceklerine inancımız tamdır.

Özel halk otobüsü temsilcileri olarak; bilinen sorunlarımızın çözümü noktasında biz üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirecek ve sektörün kalkınması, gelişmesi, hizmetin niteliğinin yükseltilmesi için yapılacak çalışmalara destek vereceğiz. Malumu ilana gerek yoktur. Arife tarif de gerekmez. Madem sorunlar ve çözümleri tespit edilmiştir öyle ise artık iş zamanı. Artık daha fazla zaman kaybetmeden aksiyona başlamalı ve umutları tazelemeliyiz. Sektörümüze, taşımacı üyelerimize ve bütün yöneticilerimize başarılar diliyorum.

Göksel Ovacık
E-mail: gokselovacik@hotmail.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı