Dilsiz Lojistikçiler!..
Ahmet Tekin
Advert

Dilsiz Lojistikçiler!..

Bu içerik 315 kez okundu.

Hayır, hayır engelli anlamında söylemedim. Uzak görüş engeli bulunan kurumlarca eğitilen, yüzlerce öğrenci ve gerçek anlamda MAĞDUR gençler için kullandık. Sektör, yabancı dil bilen eleman sıkıntısı çekiyor.

Lojistik sektörü her ne kadar yurt içinde de hizmet veriyor olsa da, büyük ayağı dışarıda olan koca, dev bir sektör!.. Kendi kendini yenilemeyi çok ağırdan alan sektörümüz, en büyük handikabı yabancı dilde yaşıyor!.. Yapılacak bir anket eminim ki binlerce dil bilmeyen yönetici, on binlerce dil bilmeyen elemanla karşılaşılacaktır!..

Sadece buda değil!.. Lojistik için yetişen yeni nesil farklımı? Arkadan gelen lojistik mezunlarının tamamına yakını da dil konusunda sorunlu!.. Uluslararası ağırlıklı bir sektör için eğitim veren okullar ne yazık ki dil konusunu hep tali plana atıyor!..

Kaynak mı yetersiz? Yeterli eğitimci mi yok? Bilmiyoruz. Ama konuştuğumuz öğrencilerin büyük çoğunluğu sektöre yetecek kadar dil eğitimi almadıklarını söylüyor!.. Bizzat olayın içinde olan bir grup olduğumuz için, grupta paylaşılan iş ilanlarını, bu ilanlarda talep edilen dilleri ve yeni mezun öğrencilerin bu talepler karşısındaki çaresizliklerini bizzat gözlemliyoruz.

Ne olacak? En azından halen eğitimi devam eden öğrenciler için bir yerden başlanamaz mı? Keşke buna bizim kafa yorduğumuz kadar ilgili kurumlarda kafa yorabilse!.. Çözüm lazım. Hem de acilen… Yoksa binlerce mağdur yaratılıyor, kimse farkında değil!..

Peki, bu konuda muhatap var mı? Okullar mı? Hani şu hayal satan okullar!.. “Geleceğin mesleği LOJİSTİK” Buyurun geldik!.. Ama elimiz boş dönüyoruz HOCAM ne yapmalı? Buna çözümü, bu öğrencilerin sırtından geçinen eğitim kurumları bulmalı!.. Buna çözümü devlet bulmalı!.. Buna çözümü bu konu istihdamı ve kaliteli iş gücüne fayda sağladığı için LOJİSTİK PATRONLARI bulmalı!..

Biz bu işin emekçileri olarak yoğun çalışma sürelerimizin arta kalan zamanlarında gerekli özveriyi gösteriyoruz. Tüm Lojistik Çalışanları Birliği olarak bu konuda yapabileceğimiz ne varsa, yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz!.. Peki ya siz?

Ahmet Tekin
Tüm Lojistik Çalışanları Birliği
E- mail: sansalahmettekin@gmail.com  
Tel: 0533 690 60 27
https://www.facebook.com/groups/509359522513159

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı müdahale edecek
Cumhurbaşkanı müdahale edecek
Gefco, Talan ile işbirliği yaptı
Gefco, Talan ile işbirliği yaptı