Genel seçim öncesi vaat yarışı
Göksal Purtuloğlu
Advert

Genel seçim öncesi vaat yarışı

Bu içerik 799 kez okundu.

Ülkemizde genel seçimlere çok kısa süre kalmasına rağmen vaadler havada uçuşmaya devam ediyor. Hiç kuşkusuz özel halk otobüsü esnafı ise bu vaadleri çok yakından takip ediyor. Esnaf, bu pastadan ne alabilirim, ne kopara bilirimin hesaplarını yapıyor. Belki de iktidar partisi ilk kez bu kadar ekonomi ile alakalı vaadler ile sıkıştırılıyor.

 

Lakin iktidarda bunun altında kalmayacağını gösteriyor gibi. Adeta sloganları gibi herkes konuşur biz yaparız söylemine nazire yaparcasına özel halk otobüsü esnafına bol bol vaad veriyor. Bu vaadler sözde değil, özde olmaya başladı. Gerek iktidar, gerekse muhalefet parti liderleri vaadlerini yazıya döküp birde noterden imzalatıyor!..

 

Önce 65'lik yasası meclisten geçti. Burada esnaf biran önce farkını almanın peşinde. Oysa ben esnaf gibi düşünmüyorum. Tüm bunlar 6 ay sonra gerçekleşse bile özel halk otobüsü için bir milat olduğunu düşünüyorum. Diyeceksiniz ki niye?

 

İlk kez özel halk otobüsü bir kanunla beraber meclise girdi. Ve alnının akı ile meclisten çıktı. Bu verilecek rakamdan çok daha önemli bir konudur. Bir diğer vaad de geçtiğimiz günlerde Ankara'da Sayın Başbakan Davutoğlu'nun yaptığı mitingden geldi. Sayın Davutoğlu, ticari araç kullanıcılarına öyle güzel bir müjde verdi ki, bu müjdeye sevinmemek elde değil. 2016'nın sonuna kadar araçlarını değiştirenden KVD alınmayacak. Bir diğer sürpriz de  özel halk otobüs işletmecilerinin yıllardır merakla beklediği araç tanımıdır. Geçtiğimiz günlerde İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci ile yaptığım bir görüşmede; "özel halk otobüs işletmecilerine vaadlerimiz bununla kalmayacak. Bir çok konuda düzenlemeler gerçekleştireceğiz" dedi.

 

Sinan Erdem Spor Salonu'nda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile esnafımız buluşacak. Özel halk otobüs işletmecilerinin bu buluşmada ise pastanın en büyük dilimine sahip olacağını düşünüyorum. Kazanan esnaf olsun. Esnaf kazanırsa, hizmet kalitesinde çıtanın yükselmesiyle İstanbul halkı kazanacak. İstanbul ise tüm Türkiye'ye örnek olacak. Haliyle kazanan Türkiye ve Türk halkı olacak.

 

Göksal Purtuloğlu

Cep: (0533) 422 22 77

E-Mail: purtuloglu_61@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı