Ne olacak halimiz?
Göksal Purtuloğlu
Advert

Ne olacak halimiz?

Bu içerik 764 kez okundu.

Mübarek Ramazan ayındayız!.. Evet sevgili okuyucularımız; İstanbul'da inanılmaz bir trafik sakinliği yaşanıyor. Bunun adına ne derseniz deyin!.. İster ülke seçimden çıktı, İstanbullu soluğu tatilde aldı deyin isterseniz yazın gelmesiyle beraber vatandaşlarımız Anadolu'ya gitti deyin!..  Anlayacağınız sebep her ne ise, son yılların en rahat trafiğini yaşıyoruz. Bu sebeptir ki toplu taşıma araçları iki saatte attıkları servisi bir saatte atıyor, şoförler duraklarda bolca muhabbet ediyor. Muhabbetin başlıca konusu ise; ne olacak halimiz?

 

Trafik rahatlığı ile beraber yolcu sayısında da büyük bir düşüş oldu. Zaten kıt kanaat geçinen esnaf, şimdi ne yapacağım diye düşünüyor. Genel seçimlerde beklenen sonucun çıkmaması ve koalisyon ortamının oluşması esnafta büyük bir tedirginlik yarattı. Esnaf şimdi kara kara düşünüyor: "acaba bu verilen sözlerin ne kadarı yerine getirilecek?".

 

Bir taraftan İETT araçlarınızı yenileyin diye sıkıştırıyor, diğer taraftan esnaf günü kurtarmak için hayat mücadelesi veriyor. Bugüne kadar İETT, esnafın hak edişlerini yükseltmek için bir dizi önlem almıştı. Öğrenci farklarına 30 kuruş destekleme ücreti ödemişti. Öyle benziyor ki bu yazla beraber otobüsçüye tatil aylarının da desteği şart. Ya bu devran böyle gidecek, yada hükümet 7'den 70'e yaptığı zamlar gibi ulaşımın da hakkını verecek. Aksi takdirde bu sektör öylesine büyük bir sektör ki, bir araya gelindiği zaman İstanbul da hayat durur!. Nasıl mı? şöyle bir düşünün: Erguvanlar ile birlikte 3 bin halk otobüsü İstanbul'da hizmet veriyor, bunlar bir hafta sefere çıkmasa, mega kentte ulaşım kilitlenir, insanlar işlerine gidemez, iş olmayınca da ekmek olmaz!.. Aş olmaz!.. Kısaca hayat durur!.. Ey Büyükşehir Belediyesi, ey iş ortağı İETT; şuanda özel halk otobüs işletmecilerinin durumunu en iyi sizin anlamanız gerekir!.. Kafanızı çevirin ve bu tarafa bir bakın!.. Gerçekleri çıplak gözle görün!. Onun bunun yönlendirmesiyle değil!..

 

Göksal Purtuloğlu

Cep: (0533) 422 22 77

E-Mail: purtuloglu_61@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı