Halk otobüsleri de istikrar dedi
Göksal Purtuloğlu
Advert

Halk otobüsleri de istikrar dedi

Bu içerik 828 kez okundu.

Haziran seçimlerinde sandıktan koalisyon çıkmasına rağmen bir türlü mevcut partilerin bir araya gelememesinden dolayı hükümet kurulamayınca bir kaos ortamı meydana geldi. Hal böyle olunca özel halk otobüs işletmecileri dağ gibi büyüyen sorunlarına bir türlü çözüm bulamadı. Oysa özel halk otobüsü camiası tarihinde hiç bu kadar siyasetçilerle, bürokratlarla bir araya gelmemişti. Bu yöneticiler üzerinde büyük bir etken oldu.

 

Ülkenin durumu hakkında daha yakın bilgi alış verişi oluştu. Özel halk otobüsü camiasında genellikle Doğu kökenli vatandaşlarımız ağırlıkta. 7 Haziran öncesi hissi davranan esnaf, aradan geçen 3 ay içerisinde olayın ciddiyetini geç de olsa anladı ve gerçekleri gördü. Kargaşayla bir yere varılamayacağını, ekmeğin ancak çalışmakla kazanılacağını anladı ve 1 Kasım seçimlerinde istikrar dedi.

 

Özellikle halk otobüsleriyle bir otobüsçü edasıyla yakından ilgilenen, bir çok sorunu kendi sorunu bilip hareket eden AK Parti Genel Başkan Yardımcı ve Milletvekili Mehmet Muş Beyin şahsında bizlerle yakından ilgilenen, isimlerini yazamadığım siyasilerimize ve bürokratlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Biz bir olursak tek oluruz. Özel halk otobüsü camiası ve yöneticileri; siyaset ve bürokratlardan bu 6 ay içerisinde kazandıkları tecrübelerle artık özel halk otobüsü sorunlarına çözüm yolunda daha tutarlı ve mantıklı projelerle devletin iç yapısını sarsmayacak, onlarında imkanlar ölçüsünde kabul edebileceği, yani iki tarafında zarar görmeyeceği projeler yapılmalıdır. Evet, şimdi buradan tek başına istikrar dediğimize göre İETT'ye, Büyükşehir Belediyesi'ne, siyasi ve bürokratlarına sesleniyoruz. Bundan sonra top sizde. Verilen sözlerin artık eyleme dönüşmesini bekliyoruz. Biz sorun değil, çözüm istiyoruz. En zor zamanınızda bile sizlere büyük destek veren özel halk otobüs esnafının bunları sizden istemesini en doğal hak olarak görüyorum.

 

Kentiçi toplu taşıma belediyeler tarafından yapılmaktadır. Belediye, vatandaşına en iyi hizmeti herhangi bir kâr amacı gütmeden ayağına götürür. Özel halk otobüs işletmecileri ise belediyelerin yardımcı unsuru ve çözüm ortağıdır. Adı üstünde özel sektördür. Bu işi belediye adına yapıyor ama ayakta kalabilmesi için, hizmet kalitesini arttırabilmesi için kâr da etmelidir. Ticaretteki amaç, para kazanmaktır. Haliyle belediye adına vatandaşa hizmet ettiği için de her türlü desteği hak ediyor!.. Gerek hükümet kanadından gerekse belediyeler tarafından bu destekler sağlanmalıdır ki hizmetin devamı olsun.

 

Göksal Purtuloğlu

Cep: (0533) 422 22 77

E-Mail: purtuloglu_61@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı