Sağlık...
İrfan Kalkan
Advert

Sağlık...

Bu içerik 797 kez okundu.

Boşuna dememişler herşeyin başısağlık diye!.. Sağlık olmaz ise hayatın bir anlamı da kalmıyor haliyle. Hani şöyle bir şey vardır. Sağlık 1 olsun, yanına bol sıfır koy. Örneğin sıfırlardan biri para, diğeri kariyer bir diğeri eğlence, başka biri dünya zevkleri. Ne yaptı 1000

(onbin). Biz 4 sıfırda sınırlayalım.

 

Şimdi bu 10000’in (onbin) başındaki sağlık dediğimiz 1’i kaldır. Ne kaldı geriye, 4 sıfır. Hayatın değeri sağlık varsa var. Yoksa yok!.. Bu işi bir felsefesi var ise, bu kadar basit. 1 varsa varsın, yoksa yok!.. O nedenle, hayatı güzel yaşayıp, sağlığa, Allah’ın verdiği en güzel hediye olan bedenimize sahip çıkmamız gerekiyor.

 

Öyle nimetleri gözardı ediyoruz ki şu dünyada. Hayatımız bir mücadele içerisine girmiş, çalış babam çalış yürüyor. Bazen kafamızı kaldırdığımızda sağlığımızı hatırlıyoruz. Bazılarımız geç kalıyor sağlığını kurtarmakta, bazılarımız çabuk farkına varıyor. Günlük hayatımızın baş aktörleri stres, üzüntü, keder, elem adına ne derseniz deyin, insan bunlara bulaşmadan da yaşayamıyor. Bunlarda da bir nimet aslında. Sağlığımızı hatırlatan nimetler.

 

Bir düşünün, stres yaşamasak, ne bilelim mutluluğun nasıl bir şey olduğunu. Ama bu kederli aktörlerden kurtulmayı bilmek lazım. Hele sağlığımızı tehlikeye atacak kadar kafaya takıp, kendimizi heba etmeyelim.

***

Ben de geçenlerde bir sağlık kontrolünden geçeyim dedim ve hastanenin yolunu tuttum ve öğrendim ki, ufak tefek teklemeler başlamış. Hemen önlemini aldık tabi. Sağlık bu hiçbirşeye benzemez. Bu arada hastalandığımı öğrenip mesaj yoluyla ya da bizzat arayarak şifa dileyen dostlarıma teşekkür ediyorum. Bana şifa dileyenlere Allah da sağlıklı ömür nasip etsin.

Vesselam.

 

İrfan Kalkan

E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı