Otobüs hareket noktaları birilerinin iştahını kabartıyor
Göksal Purtuloğlu
Advert

Otobüs hareket noktaları birilerinin iştahını kabartıyor

Bu içerik 840 kez okundu.

İstanbul'un taşı toprağı altın derler ya, gerçekten de öyledir. Bir inşaat patlaması yaşadığımız İstanbul'da arsa patronları inşaat dikecekleri arsa bulmada zorluk yaşayınca, gözünü toplu taşımanın merkez duraklarına dikti.

 

İstanbul'da bir çok hareket noktaları şuanda tehlike altında. Zaten toplu taşıma araçlarının şoförleri park sorunu başta olmak üzere yiyecek-içecek ve ihtiyacını giderecek yer bulamama sorunu yaşıyor. Bir çok hat ring oldu. Birde buna yeni durakların iptal olma durumu eklenirse, 8 saat direksiyondan inmeden hizmet vermek zorunda kalacaklar. Bu durumda hizmet kalitesi düşecek. Zaten çekilmez bir hal alan şoförlük mesleği, iyiden iyiye ipe un serecek. Büyükşehir belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş ve İETT Genel Müdürü Sayın Mümin Kahveci, esnaf sizden bu sorunlara kalıcı bir çözüm bulmanızı bekliyor. İstanbul'un gözbebeği toplu taşımayı modern araç filosuyla donattınız. Bu mutlu paralel de inşallah bu sorunu çözer, modern durakları toplu taşıma sektörünün hizmetine sunarsınız.

 

Zaten sektör 10'larca sorunla boğuşurken, birde merkezi hareket noktalarının iptal olup, inşaat şirketleri tarafından buralara yapı dikilmesi bana göre çok yanlıştır. İstanbul dünyanın örnek kentlerinden bir tanesidir. Bir kentin gelişmişliğini gözlemlemek isterseniz, kentiçi toplu taşıma sektörüne bakmanız lazım. Toplu taşıma sektöründe hizmet kalitesi ne kadar yüksek olursa, o kentin de yaşanabilirliği artar, modernliği gözler önüne serilir. Aksi takdir de çağdaş bir yaşamdan söz ekmek söz konusu bile olamaz. Kentiçi toplu taşıma sektörü, insan eliyle yapılan bir hizmet sektörüdür. Sizin araçlarınız ne kadar modern olursa olsun, personeliniz rahat olmadığı müddetçe hizmet kalitesini arttıramazsınız!.. Bundan dolayıdır ki, şoförlerin hizmet yaptığı duraklar, en azından bir ev konforunda, İstanbul'a yakışır modern görünümlü noktalar olmalıdır. Örnek verecek olursa; İstanbul'da taksi durakları modernize edildi. Gayette şık oldu. Neden kentiçi toplu taşıma araçlarının durakları hale köhne vaziyette? Gerçi merkezi duraklar elden gitmeye başlayacağı zaman bu köhne yerlere de muhtaç olacağız!.. Yarın geç olmadan, bu sorunu bugün çözelim. Hizmet kalitesini de bu şekilde arttırmış oluruz. Şuanda top büyükşehir belediyesi ve İETT'dedir. Umarım bu topu kalede görmeyiz.

 

Göksal Purtuloğlu

Cep: (0533) 422 22 77

E-Mail: purtuloglu_61@hotmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı