Zamanı geldiğinde herkes gider
Göksal Purtuloğlu
Advert

Zamanı geldiğinde herkes gider

Bu içerik 856 kez okundu.

Kim olursan ol, ister astronot, ister bürokrat, ister bakan, istersen vali; günü gelince koltuğu devrediyorsun. Önemli olan görevde bulunduğun süre içerisinde güzel çalışmalar yapıp, önemli projeleri hayata geçirmendir!.. Çünkü kişiler yaptıklarıyla anılır. Bireyler hizmet içindir. Kurumlar ise bakidir. İETT'de bir değişim oldu, inşallah bu değişim birilerine örnek teşkil eder!..

Sayın Mümin Kahveci, İETT Genel Müdürlüğü koltuğunda 2 yıl oturdu. Bana göre önemli projelere imza attı. Belki yapacağı daha çok iş vardı, lakin gidişi için kendisine iki yıl süre tanınmıştı. O da bu 2 yılın içerisinde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Kendisine yeni görevinde üstün başarılar diliyorum. Yeni genel müdürümüz Arif Emecen'e de hoş geldin diyorum. Kendisi hakkında biraz araştırma yaptım. Geçmişi hayli başarılarla dolu... Birbirinden değerli projeleri hayata geçirdiği için sayısız ödüller aldığını öğrendim. Bir çok meslek kuruluşunda sayısız projeler yapılıyor, önemli yollar kat ediliyor. Oysa şehir içi toplu taşımacılığı bir türlü düzenli bir sisteme oturtulamadı. Sayın genel müdürümden ricam; işte size kocaman bir şehir ve onun önemli projeleri!..

İstanbul'da toplu taşımayı layık olduğu yere getirirseniz, yapılacak çalışmalar Türkiye'ye örnek teşkil eder. Şuana kadar atılan tüm adımlar, maalesef koltuktan karar verildiği için çok ilerleme başarısı gösterilemedi. Yaklaşık 35 yıldır bu sektör içerisindeyim. Sayın  Arif Emecen, bu sektörde başarılı olmak istiyorsanız, sahaya ineceksiniz!.. Bizzat bu işin cefasını çekenlerle, duraklarda, otobüslerde, şirket merkezlerinde sık sık bir araya gelmelisiniz. Onları dinleyip, sorunun çözümü noktasında hep birlikte adım atılmasını sağlamalısınız. Aksi takdirde masa başında oturup, birilerinin referansıyla ve de uzaktan araç takipleriyle özel halk otobüsleri başta olmak üzere İETT'nin filosunu kontrol altında tutamazsınız. Tarih boyunca ecdadımız halkın içerisinde olarak 600 yıl boyunca dünyaya hükmetti!.. Bunu da size bir örnek olarak sunabiliriz!.. Şimdiden yeni görevinizde üstün başarılar diliyor, toplu taşıma sektöründe bir çok projeyi hayata geçirerek ödül serinize yenilerini eklemenizi temenni ediyorum. Amacımız hep birlikte el ele vererek daha iyi bir ulaşım!..  Unutmayalım: İETT ve özel halk otobüs işletmecileri iki farklı şirket değil, bir elmanın iki yarısıdır. Ortak amacımız ise hizmettir!..

Göksal Purtuloğlu

Cep: (0533) 422 22 77
E-Mail: purtuloglu_61@hotmail.com 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı