Gel gelelim sana
İrfan Kalkan
Advert

Gel gelelim sana

Bu içerik 2573 kez okundu.

Evet, gel gelelim sana ‘otogar yaygaracısı’. Uzun süredir kaleme almıyorum diye unuttum sanma. Bizden aldığın o paraları geri ödeyene kadar ensenin kökünde hissedeceksin beni. O parayı senden mutlaka tahsil ederiz hukuk yoluyla. Bunu böyle bilesin.

Uzun zamandır yazmıyorum diye sakın heveslenme, sektörümüzün o parasından vazgeçmiş değilim. Geçmeyeceğizde... Isıtıp ısıtıp önüne getireceğimi de bilesin. Sanırım hayatında birşeyin üzerine yatıp da bu kadar çabuk kurtulamadığın tek iş bu oldu. Dizlerini dövdüğünün farkındayım. ‘Ah, ellerim kırılsaydı da almasaydım, yemeseydim otobüsçünün parasını” dediğini duyar gibiyim.

Sen ve diğer yaygaracıların kurulu düzenini bozduğum için ne kadar mutlu olduğumu bilsen, şaşırır kalırsın. Dersin ki, ‘bir insan neden benim üzerine yattığım paranın hesabını sorup sevinsin, mutlu olsun’... Bu ahlâkla alâkalı birşey. Sen anlamazsın... Ben biliyorum ki, sen o parayı çıkarıp, ‘özür dilerim, yaptım bir eşeklik, gelmeyin daha fazla üzerime, aha bu da sizden aldığım para ve faizi’ diyemezsin... Böyle dediğin gün zaten yakayı ele verdiğin gün olacak, onu o kurnaz aklın çok iyi biliyor.

Benden öyle yıldın ki, bunun farkındayım. ‘Bıktım’ senden dediğini duyar gibiyim. Çalacak bir kapın da yok... Çünkü foyan ortaya çıkacak diye korkuyorsun, çıkmasın diye kılı kırk yarıyorsun. Oraya buraya başkanlık ediyorsun kolay mı? ‘Otobüsçünün parasının faizinin üzerine yattım, çatır çatır yedim’ diyebilir misin? Tabii ki diyemezsin!..

Peki ne olacak senin bu hâlin? Ne yapacaksın bundan sonrası için? Ne kadar geniş adamlarsınız... Sizler için hırsızlığın tanımını bir kez daha mı yapalım? Yani illa birine hırsız demek için cebinden fiziki olarak parasını çalman mı lâzım? Hesaplardan vurduğun paranın adı hırsızlık olmuyor mu? Bu ne rahatlık, bu ne aymazlık. İnsanın bir kere dahi olsa yüzü kızarmaz mı... Tüküreyim sizin suratınıza!..
Vesselam.

İrfan Kalkan
E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı