Otobüsçü demek “TOFED” demek
İrfan Kalkan
Advert

Otobüsçü demek “TOFED” demek

Bu içerik 2296 kez okundu.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu,kısaltmasıyla TOFED, kurulduğu 2004 yılından bu yana otobüsçüleri temsil hakkına sahip. Başına “Türkiye” ismini almış ender sivil toplum kuruluşlarından da biridir. TOFED, herşeyden önce biz otobüsçülerindir.

Dışarıda otobüsçü dediğiniz zaman TOFED anlaşılır hemen. Kimse gelip firma firma kapımızı çalmaz. Direkt federasyonun yolunu tutar. Geçen sayımızdaki bir haberimize ve benim yazıma bozulanlar olmuş. Tekzip - mekzip yollamışlar gazeteye. Bize bu tekzipi yollayanlar kamuya mal olmuş bir otobüs fuarı organizasyonu olmasına rağmen, bu fuarın adını tepki olarak bir daha bizim gazetemizde duymayacaksınız.

Bu otobüs fuarı, kamuya mal olmuş dedik ya, basın olarak eleştirme hakkına sahip olduğumuzu biliyoruz. Ancak geçen sayımızdaki haberimizde ve de benim köşemde bu fuarı eleştirir bir yazı kaleme almadık. Aslında tam olan ne ise onu yazdık. “Otobüsçü ellerini ..... fuardan çekti” dedik birinci sayfamızda. Doğruydu, TOFED elini çekmişti bu fuardan.

Organizatör firma fuarı, bu yıl TOF denen diğer federasyonla yapacaktı. Bizim eleştirimiz de bir tabela derneği olduğunu bildiğimiz TOF’a idi. Ancak organizasyonu yapan firma etkilileri, birilerinin acayip gazına gelmiş olacak ki, tekzip - mekzip yollamışlar. Amma ne tekzip...

Türkiye’nin hassasiyetlerinin arttığı şu günlerde bu organizatör firma, noter kanalıyla öyle bir tekzip göndermiş ki, o tekzip metnini şurada yayınlasam, en vurdumduymaz meslektaşım bile tepki verir eminim. Biz yayın olarak doğru bildiğimizi yapmaya, doğruları yazmaya devam edeceğiz. Bir daha söylüyorum; “Otobüsçü demek TOFED demek. Çünkü otobüsçüler kurdu.” TOFED bir işten elini çektiyse, “otobüsçü” çekmiştir, bu böyle biline. Bunu da yazıp sektörü bilgilendirmez isek gazete olarak daha neyi yazacağız, anlamadım.
Vesselam

İrfan Kalkan
E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı