Advert Advert
Alibeyköy Yalanları!
İrfan Kalkan
Advert

Alibeyköy Yalanları!

Bu içerik 1924 kez okundu.

Sektörümüzde bir gazete, Alibeyköy Otogarı’nı öve öve bitiremiyor. Daha önce yaptığı haberlere yine buradan yanıt verdik. Özellikle 3. Köprü’nün otobüsçülere mecburiyetinin ardından Alibeyköy Otogarı’nın bir öneminin kalmadığını, buraya yalnızca girmiş bulunduğumuzdan dolayı çıkamadığımızı, zarara katlandığımızı filan yazdık çizdik. Ama gel gelelim ki bu gazete hâlâ Alibeyköy zurnasını çalmaya devam ediyor. Yayıncı arkadaşlara şunu sormak istiyorum; gerçekten Alibeyköy Otogarı’nda bulunan firma sahipleri bu otogarın iyi olduğunu söylediği için mi yazıyorsunuz, yoksa kafanızdan haber mi uydurdunuz?

Eğer firma sahipleri memnunsa, bana ayrı size ayrı konuşuyorlar demektir. Manşet bulamadığınız için yaptıysanız bu haberi; o zaman sektöre gerçekten zarar veriyorsunuz, bunu bilin!.. Ben size gerçekleri söyleyeyim; Otobüsçü Alibeyköy Otogarı’na girdiğine gireceğine bin pişman oldu. Büyük firmalar dahi çıkmak için ellerinden geleni yapıyorlar ama nafile, kapı gibi sözleşmeler var. Ben kendimden bir örnek verecek olursam, Alibeyköy yazıhanemin kirası 7 bin TL. Burada 4 kişi çalışıyor ve bu yazıhane aylık kirasını ödeyemiyor. Her ay zarar yazıyorum ve sözleşmem olduğu için bu zarara kat-lanı-yo-rum.

Eğer 3. Köprü otobüsçüye mecburi olmamış olsaydı, o zaman bu otogar bulunmaz nimetti. Bir de haberde kapı çıkış ücretinin ucuz olduğundan bahsediliyor.. Sadece 20 TL’cik miş!.. Siz gidin bunu otobüsçüye bir söyleyin bakalım tepkisi ne olacak? Otobüsçünün cebinde 20 TL kaldı mı acaba? Bir de bu yanlış haber, cek’ler, cak’lar üzerine kurulu. Ben size başlanıp da bitirilememiş yüzlerce projeyi hemen şimdi göstereyim. Cek’le, Cak’la iş yürütemeyiz.

NE DİYORSUN NUSRET ERTÜRK?
Bu arda, hayatında hiç otobüsü olmamış, ama otobüsçüler adına her söylemi dile getiren genel sekter Nusret Ertürk, İçişleri Bakanlığı’nın otobüs kazalarına yönelik düzenlediği toplantıya katılıyor ve diyor ki; ‘İspanya’da otobüsçülüğü inceledim, bin 200 kilometrelik hatta giden bir otobüste 3 şoför çalışıyor.’ Son zamanlarda firmalardan yol verilen şoförlerden haberiniz var mı? İşkembe-i kübradan sallamak kolay, 3. Köprünün bir otobüse maliyeti 10 bin lirayla 60 bin lira arasında değişiyor. Firmalar bitme noktasına gelmiş, ama hayatında bir otobüs görmemiş biri çıkıp, bize İspanya’da yediğini içtiğini anlatıyor. Sen kimsin yahu, kimsin sen!

Otobüsçü adına sizi kim çağırıyor, götürüyor bu toplantılara? Madem öyle, turizm taşımacılarına da yarenlik ediyorsun, önce 3 şoför uygulamasına turizm taşımacıları başlasınlar. Oradan sonra örnek alalım biz de başlayalım. Biz diyoruz ki firmalar ekonomik olarak tükendi, piyasada eğitimli şoför kalmadı, maliyetler altında canımız çıkıyor, Nusret Efendi diyor ki, çoluktan çocuktan ne haber? ‘Bekâra karı boşamak kolay...’
Vesselam

İrfan Kalkan
E-Mail : istozkaymak@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor